Grupowe zdjęcie uczestników.

Jestem pod wrażeniem ciekawych warsztatów i dyskusji, które przebiegały w kulturalny i otwarty sposób.

Międzynarodowa grupa uczestników i uczestniczek projektu, dzięki którym dowiedziałam się o różnicach w kwestii praw reprodukcyjnych, wyrażania emocji, catcallingu na ulicach. Czy też kwestii reprezentatywności i inkluzywności, która dała dużo wartości. Z pewnością wykorzystam aktywności, które sami wymyślaliśmy i testowaliśmy na sobie.

Już tęsknię za croissantami z kremem, które jadłam codziennie na śniadanie. 

Jedną z nieplanowanych historii był fakt, że gdy zabrakło biletów na pociąg do miasta niedaleko, które chciałyśmy odwiedzić, zdecydowałyśmy się na łapanie autostopu. Tak jechałyśmy 3 samochodami. Z panem, który nie mówił po angielsku. Z chłopakiem, który mówił po angielsku i mieszkał w okolicy. I parą z Londynu, która podwiozła nas na samą plażę, kiedy oni sami przyjechali na  urlop do swojego sycylijskiego domu. Oszczędziłyśmy w ten sposób 11 euro.  Dzięki temu zdarzeniu poznałyśmy cudownych ludzi i wartość bezinteresowności. 

Był to mój pierwszy wyjazd na Sycylię i jestem niesamowicie wdzięczna za to, że doświadczyłam tam kąpania się w wielkich falach przy świetle księżyca. 

Wyjazdy w ramach Erasmus+ to fajna okazja na rozwinięcie swoich zainteresowań przez praktykę w trakcie warsztatów i spotkań tematycznych danego wyjazdu. Jest to też szansa na praktykę języka angielskiego i znajomości z osobami z całej Europy, które można później odwiedzić.

Karolina 25 lat, Szkolenie w Palermo Safe space

Szczęśliwa uczestniczka przy doku.

Na wyjeździe spotkałam wiele cudownych i otwartych ludzi, z którymi mogłam wymienić się doświadczeniami życiowymi związanymi z tematem projektu.

Dopiero co wróciłam, a już tęsknie za włoską kuchnią, naprawdę palce lizać.
Przed projektem organizacja Level UP zrobiła nam spotkanie, w którym odpowiedziała na wszystkie nasze pytania i niepewności. Dobrze przygotowując nam tym samym do samego wyjazdu.

Na pewno zachęciłabym do brania udziału w  podobnych wyjazdach międzynarodowych, ponieważ jest to idealna okazja na zwiedzenie kawałka świata, poznanie nowych kultur, jak i przecudownych ludzi, których szybko się nie zapomni.

Maja 19 lat, Szkolenie w PalermoSafe space

Wspólne zdjęcie uczestników w tle drzewa.