Nasz blog

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami, które są tworzone przez

młodzież i traktują o ważnych sprawach społecznych i zawodowych.

Edukacja Prawa człowieka Psychologia Włączenie społeczne

Stres mniejszościowy u osób LGBTQ+

Stres to reakcja na bodźce zakłócające równowagę. Stres mniejszościowy dotyczy grup mniejszościowych i wynika z dyskryminacji. Charakteryzuje go unikatowość, chroniczność i społeczne uwarunkowania. Wpływa na zdrowie psychiczne osób LGBTQ+. Kluczowe jest wsparcie społeczne i strategie radzenia sobie, aby poprawić jakość życia tych osób.
Czytaj dalej
Samorozwój

7 zasad skutecznej komunikacji

Dowiedz się jak w skuteczny i efektywny sposób komunikować się i przekazywać informacje. Poznaj 7 zasad i naucz się czym jest efektywna komunikacja.
Czytaj dalej
Edukacja Podróże

Smart City – co to takiego? Przykłady inteligentnych miast

Odkryj inteligentne miasta, czyli Smart Cities, to miejsca, które wykorzystują nowoczesne technologie, aby poprawić jakość życia mieszkańców, zarządzać zasobami bardziej efektywnie i wspierać zrównoważony rozwój.
Czytaj dalej
Edukacja

Diagram Ishikawy

Diagram Ishikawy, opracowany przez Kaoru Ishikawę, to narzędzie do identyfikacji przyczyn problemów. Wizualizuje on problem i jego potencjalne przyczyny, pomagając zespołowi uporządkować czynniki w kategoriach takich jak ludzie, metody, sprzęt, materiały i zarządzanie, co ułatwia znalezienie efektywnych rozwiązań.
Czytaj dalej
Psychologia Samorozwój Work-life balance

Chroniczne zmęczenie i brak wydajności. Jak się z tym uporać? 

Cierpisz na ciągłe zmęczenie, które obniża Twoją wydajność? Sprawdź, jakie mogą być objawy przewlekłego zmęczenia i jak sobie z nimi radzić.
Czytaj dalej
1 2 3 41