Badania społeczne

Tworząc badania społeczne i ankietując, kierujemy się aktualnymi potrzebami naszych projektów, pojawiającymi się problemami społecznymi oraz potrzebami edukacyjnymi członków zespołu LEVEL UP. Tematyka badań i ankiet jest tak różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jednak nie znalazłeś/aś badania lub ankiety, które odpowiadałyby Twoim potrzebom, zapraszamy do strony WSPÓŁPRACA, gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat możliwości przeprowadzenia własnych badań lub stworzenia formularza ankietowego w obszarze Twoich zainteresowań.

Aktualne badania

Celem badania jest sprawdzenie, na ile zajęcia z doradztwa zawodowego w szkołach średnich spełniają swoje założenia. Zapraszamy uczniów od 16 roku życia i niedawnych absolwentów szkół średnich, a także osoby prowadzące zajęcia z doradztwa zawodowego w szkołach do wypełnienia krótkiej ankiety. Badanie jest w pełni anonimowe, a odpowiedzi będą analizowane zbiorczo. Wypełnienie ankiety powinno potrwać nie więcej niż 7 minut.
Plakat do badania systemu doradztwa zawodowego. Przedstawia rysunek dwóch ludzi siedzących naprzeciw siebie.

Zakończone badania

  Dyskryminacja w social mediach

  Celem badania jest zrozumienie tego, jak użytkownicy mediów społecznościowych postrzegają zjawisko dyskryminacji w tym obszarze. Chcemy poznać również ich opinie na temat przeciwdziałania dyskryminacji i skuteczności różnych dotychczas stosowanych praktyk.

  Wpływ pandemii na organizacje pozarządowe

  Ogólnoeuropejskie badanie w ramach programu Erasmus+ KA227 „E-Volunteering – Key to be Active„, które miało na celu poznanie trudności i potrzeb, z którymi spotkały się organizacje pozarządowe podczas pandemii COVID-19. Raport również zawiera rozwiązania, które pomogły organizacjom kontynuować działalność społeczną i utrzymać zaangażowanie wolontariuszy.

  Wypalenie zawodowe i metody przeciwdziałania

  Badanie w ramach programu Erasmus+ KA220 „All About the Burnout„, którego celem było sprawdzenie potrzeb osób pracujących w trzecim sektorze oraz jakie formy pomocy byłyby najkorzystniejsze w prewencji wypalenia zawodowego w ich sektorze.

  Feel Good

  Ogólnoeuropejskie badanie w ramach programu Erasmus+ KA220 „Feel Good„, które zbiera spostrzeżenia młodzieży i pracowników młodzieżowych. Dotyczy motywacji, pomysłów edukacyjnych, zdrowia, samopoczucia psychicznego i radzenia sobie ze stresem u młodzieży. Rekomendacje pomogą instytucjom edukacyjnym w tworzeniu motywującego środowiska i dbaniu o ogólny dobrostan uczniów oraz dostosowaniu strategii do ich potrzeb.

  Projekty zewnętrzne, które wspieraliśmy

   Młodzieżowe frustracje

   Ogólnopolskie badanie, które miało na celu przyjrzenie się doświadczeniu frustracji osób młodych (w wieku 15-30 lat) w okresie pandemii oraz metodom radzenia się sobie ze stresem i ich skutecznością. Otrzymane wyniki badania mogą być źródłem informacji o tym, co młodym osobom pomagało w radzeniu sobie z niepokojem, frustracją, a także wiedzy, w jaki sposób można pomóc zarówno nastolatkom, jak i młodym dorosłym w radzeniu sobie z trudnościami.

   Wypalenie w trzecim sektorze

   Ogólnoeuropejskie badanie osób związanych z organizacjami pozarządowymi, które miało na celu przeanalizowanie problemu wypalenia zawodowego, ustalenie, jakie czynniki miały największy wpływ na ich sytuacje oraz odnalezienie możliwości ograniczenia tego zjawiska w sektorze społecznym.