Badania społeczne

Tworząc badania społeczne i ankietując, kierujemy się aktualnymi potrzebami naszych projektów, pojawiającymi się problemami społecznymi oraz potrzebami edukacyjnymi członków zespołu LEVEL UP. Tematyka badań i ankiet jest tak różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jednak nie znalazłeś/aś badania lub ankiety, które odpowiadałyby Twoim potrzebom, zapraszamy do strony WSPÓŁPRACA, gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat możliwości przeprowadzenia własnych badań lub stworzenia formularza ankietowego w obszarze Twoich zainteresowań.

Aktualne badania

Zespół Reaserch Masters przeprowadza badanie pt. ,,Studenci na rynku pracy”. Chcemy zrozumieć sytuację studentów na rynku pracy oraz poznać ich doświadczenia, potrzeby oraz wyzwania związane z wejściem na rynek pracy.

Badanie sytuacji studentów na rynku pracy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak inni studenci oceniają korzystanie z USOS-a? Teraz masz szansę podzielić się swoimi doświadczeniami. Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu, które ma na celu zebranie opinii użytkowników na temat satysfakcji z korzystania z USOS-a.

Twoje zdanie jest dla nas niezwykle cenne! Wypełnienie ankiety zajmie tylko kilka minut.

Badanie satysfakcji korzystania z USOS-A

Zakończone badania

    Dyskryminacja w social mediach

    Celem badania jest zrozumienie tego, jak użytkownicy mediów społecznościowych postrzegają zjawisko dyskryminacji w tym obszarze. Chcemy poznać również ich opinie na temat przeciwdziałania dyskryminacji i skuteczności różnych dotychczas stosowanych praktyk.

    Wpływ pandemii na organizacje pozarządowe

    Ogólnoeuropejskie badanie w ramach programu Erasmus+ KA227 „E-Volunteering – Key to be Active„, które miało na celu poznanie trudności i potrzeb, z którymi spotkały się organizacje pozarządowe podczas pandemii COVID-19. Raport również zawiera rozwiązania, które pomogły organizacjom kontynuować działalność społeczną i utrzymać zaangażowanie wolontariuszy.

    Wypalenie zawodowe i metody przeciwdziałania

    Badanie w ramach programu Erasmus+ KA220 „All About the Burnout„, którego celem było sprawdzenie potrzeb osób pracujących w trzecim sektorze oraz jakie formy pomocy byłyby najkorzystniejsze w prewencji wypalenia zawodowego w ich sektorze.

    Feel Good

    Ogólnoeuropejskie badanie w ramach programu Erasmus+ KA220 „Feel Good„, które zbiera spostrzeżenia młodzieży i pracowników młodzieżowych. Dotyczy motywacji, pomysłów edukacyjnych, zdrowia, samopoczucia psychicznego i radzenia sobie ze stresem u młodzieży. Rekomendacje pomogą instytucjom edukacyjnym w tworzeniu motywującego środowiska i dbaniu o ogólny dobrostan uczniów oraz dostosowaniu strategii do ich potrzeb.

    Projekty zewnętrzne, które wspieraliśmy

      Młodzieżowe frustracje

      Ogólnopolskie badanie, które miało na celu przyjrzenie się doświadczeniu frustracji osób młodych (w wieku 15-30 lat) w okresie pandemii oraz metodom radzenia się sobie ze stresem i ich skutecznością. Otrzymane wyniki badania mogą być źródłem informacji o tym, co młodym osobom pomagało w radzeniu sobie z niepokojem, frustracją, a także wiedzy, w jaki sposób można pomóc zarówno nastolatkom, jak i młodym dorosłym w radzeniu sobie z trudnościami.

      Wypalenie w trzecim sektorze

      Ogólnoeuropejskie badanie osób związanych z organizacjami pozarządowymi, które miało na celu przeanalizowanie problemu wypalenia zawodowego, ustalenie, jakie czynniki miały największy wpływ na ich sytuacje oraz odnalezienie możliwości ograniczenia tego zjawiska w sektorze społecznym.