Strefa wolontariusza i praktykanta

Szukasz miejsca, w którym można się rozwijać? Chciał(a)byś zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe i ciekawy wpis w CV? A może po prostu lubisz działać społecznie i angażować się w sprawy istotne dla swojego otoczenia? Sprawdź naszą ofertę i pomyśl, które z działań jest dla Ciebie. Nasza organizacja rozrasta się tak szybko, że powiększamy zespół o KREATYWNYCH I INNOWACYJNYCH ludzi!

Szukamy wolontariuszy i praktykantów, którzy pragną rozwijać się jako:

 

 • realizatorzy badań społecznych
 • specjaliści SEO
 • koordynatorzy projektów międzynarodowych
 • trenerzy i edukatorzy
 • koordynatorzy projektów lokalnych
 • event managerowie
 • koordynatorzy mediów społecznościowych (FB, IG, TT, LI, YT)
 • twórcy treści blogowych
 • administratorzy stron www
 • graficy i edytorzy video
 • koordynatorzy zespołów
 • tłumacze (ES, EN, RU)

Poznaj sylwetki wolontariuszy i sprawdź czy odnajdziesz się w danym zespole.

Co oferujemy?

 •  dostosowanie się do Twoich możliwości czasowych (dajemy Wam luz w trakcie wystawiania ocen i sesji)
 • możliwość wcielania w życie własnych pomysłów – każdy pomysł jest analizowany na spotkaniu i wtedy wspólnie z członkami grupy decydujemy jak go wdrożyć w życie
 • wyjazdy szkoleniowo-integracyjne
 • szkolenia branżowe i nie tylko (organizujemy szkolenia z radzenia sobie ze stresem, WordPressa, cyberbezpieczeństwa itp.)
 • możliwość wzięcia udziału w wymianach /szkoleniach międzynarodowych (po okresie próbnym)
 • spotkania integracyjne (w różnych miastach w Polsce – Łódź, Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław)
 • kursy językowe
 • rozwój i możliwość wpisania pierwszych doświadczeń zawodowych do CV
 • współpracę z naprawdę świetnymi ludźmi, którzy mogą zostać Twoimi przyjaciółmi
 • poznanie ciekawych narzędzi online, które z których obecnie korzystają nawet najwięksi giganci biznesowi.

Q & A

Jakie są zespoły? Jakie zadania?

Spis wszystkich zespołów oraz zadań znajdziesz tutaj. 

Czy mogę uczestniczyć w wolontariacie/praktykach jeśli nie ukończyłem/am 18 lat?

Wolontariuszem/Praktykantem w LEVEL UP może być osoba, która ukończyła 13 rok życia. Jeśli wolontariusz nie jest jeszcze pełnoletni, wymagana jest pisemna zgoda rodzica na współpracę.

Jaki jest harmonogram rekrutacji?

TERMINARZ REKRUTACJI:

2024:

 • I REKRUTACJA:

Otwarty formularz rekrutacyjny: 1.01-15.01.2024

Informacja zwrotna do kandydatów: 12.01-29.01.2024

Załatwienie formalności/odesłanie umów: do 3.02.2024

Początek współpracy: 5.02.2024

 • II REKRUTACJA:

Otwarty formularz rekrutacyjny: 1.03-22.03.2024

Informacja zwrotna do kandydatów: 11.03-27.03.2024

Załatwienie formalności/odesłanie umów: do 6.04.2024

Początek współpracy : 8.04.2024

 • III REKRUTACJA

Otwarty formularz rekrutacyjny: 1.05-21.05.2024

Informacja zwrotna do kandydatów: 13.05-26.05.2024

Załatwienie formalności/odesłanie umów: do 2.06.2024

Początek współpracy : 3.06.2024

 • IV REKRUTACJA

Otwarty formularz rekrutacyjny: 1.09-21.09.2024

Informacja zwrotna do kandydatów: 7.09-23.09.2024

Załatwienie formalności/odesłanie umów: do 28.09.2024

Początek współpracy : 30.09.2024

Czy muszę posiadać jakieś specjalne narzędzia, aby współpracować z zespołem?

Zespół pracuje na 2 zdalnych narzędziach: Discord oraz Trello. Jeśli nie znasz tych narzędzi, spokojnie nauczymy Cie korzystania z nich 🙂 Członek zespołu musi posiadać konto na wymienionych wyżej narzędziach, na dzień rozpoczęcia współpracy.

Czy muszę posiadać jakieś doświadczenie, aby dołączyć do zespołu?

Doświadczenie nie jest wymagane. Liczy się kreatywność, zapał do pracy i pozytywne nastawienie. Jeśli chciał(a)byś pracować przy projektach międzynarodowych wymagany jest język angielski (min. B2) lub rosyjski (min. B2) w przypadku partnerstw wschodnich (Ukraina, Kirgistan, Uzbekistan itp.) Poznaj sylwetkę członków poszczególnych zespołów tutaj.

Jak mogę uzyskać zaświadczenie o wolontariacie lub referencje?

Na życzenie wolontariusza i praktykanta wystawiamy zaświadczenie o współpracy. Dla najbardziej aktywnych osób przewidujemy wystawienie referencji. Zaświadczenie czy referencje są wystawiane na podstawie konkretnych działań i aktywności osoby współpracującej. Dokumenty wystawia koordynator ds. wolontariatu i praktyk w porozumieniu z team liderem danej grupy.

Ile czasu muszę poświęcić tygodniowo na wolontariat/praktyki?

Pracujemy w trybie ROWE (results only work environment). Liczą się dla nas rezultaty a nie czas poświęcony na wykonanie zadania. Każdy samodzielnie ustala sobie pulę godzin, które chce przeznaczyć na współpracę z nami.

Czy mogę mieć przerwę w wolontariacie?

Tak, wystarczy poinformować team lidera grupy roboczej i/lub koordynatora ds. praktyk o tymczasowej nieobecności. Nie trzeba podawać powodu zawieszenia współpracy oraz szacowany czas trwania przerwy. Przyczyną zawieszenia współpracy może być sesja, egzaminy, sprawy rodzinne, choroba lub inne kwestie o których wolontariusz/praktykant nie musi nas informować.

Czy mogę realizować własne pomysły w zespole?

 Z wielką uwagą słuchamy pomysłów wszystkich członków zespołu. Każdy głos jest dla nas ważny i każdy z członków organizacji wnosi coś wartościowego do naszego środowiska. Pomysły są dyskutowane na spotkaniach grup roboczych, a następnie wdrażane.

Jak mogę zrezygnować ze współpracy?

Rezygnację ze współpracy ustala umowa o wolontariat (lub umowa o praktyki). Wolontariusz/Praktykant jest zobowiązany do zgłoszenia rezygnacji  mailowo do koordynatora ds. praktyk i wolontariatu (wolontariat@levelupngo.com).

Na jak długo mogę się zaangażować?

Minimalny okres zaangażowania w LEVEL UP wynosi 3 miesiące. Nie ma górnego limitu w tym zakresie.  Jedynie w przypadku praktyk obligatoryjnych okres ten może być krótszy i dostosowany do wymagań uczelni.

Czy mogę uczestniczyć w wymianach i szkoleniach krajowych i zagranicznych?

Tak, członkowie zespołu mają pierwszeństwo w korzystaniu z różnych form samorozwoju oferowanych przez organizację. Formy edukacyjne zagraniczne są dostępne po wdrożeniu się w system pracy oraz aktywne uczestnictwo w pracy zespołu/ów.

projektów

Wolontariuszy

Praktykantów

Uczestników dziaŁań

Członkowie zespołu o LEVEL UP

Hanna Goska, 22 lata, Strzelce Opolskie

Współpracuję z LEVEL UP od roku i nigdy nie miałam powodów aby narzekać. Jest to otwarte miejsce, w którym otrzymuje się możliwości rozwoju. Panuje tutaj wzajemny szacunek do wspólnej pracy i poświęconego czasu.

Agnieszka Zawadzka, 35 lat, Opatówek

Praca w LEVEL UP pomogła mi znaleźć obszar, w którym chciałabym się rozwijać. Otrzymałam dostęp do odpowiednich narzędzi. Mogłam ćwiczyć swoje umiejętności graficzne i uczyć się obsługi programu Canva. Jestem wdzięczna, że oprócz tego doskonaliłam swoje kompetencje społeczne. Poznałam również podstawy marketingu i specyfiki działania social media. W trakcie Wolontariatu otrzymałam wsparcie i możliwość kreatywnego rozwoju.

Aleksandra Sokół, 23 lata, Inowrocław

Współpraca z LEVEL UP pozwoliła mi na rozwój pisarski i przy okazji nabycie doświadczenia, którym z dumą mogę się pochwalić. 🙂

Jakub Krasowski, 17 lat, Kraków

LEVEL UP to przede wszystkim fantastyczni ludzie, z którymi aż chce się działać! Polecam każdemu, kto chciałby nauczyć się wielu nowych rzeczy i poszerzyć swoje horyzonty!

Blanca Gozalbo, 17 lat, Warszawa

Bardzo fajny wolontariat. Wszystko utrzymane w miłej atmosferze. Dobra organizacja i branie pod uwagę propozycji wszystkich jest bardzo ważne w takich wolontariatach a tutaj jest to zapewnione. Dobre godziny spotkań

Agnieszka Kordek, 26 lat, Mikołów

Trzy razy na TAK

– kreatywne wydarzenia

– uczenie nowych rzeczy

– za miłą atmosferę i pozytywną energię, która motywuje do działania

Justyna Szymczyk, 42 lata, Warszawa

Pozytywni ludzie, energia, zapał, radość działania, otwartość :)… idealne miejsce dla każdego, kto ma chęć robić „coś więcej” 🙂

Anastasiia Saltasiuk, 20 lat, Warszawa

LEVEL UP to wspaniałe miejsce na realizację swoich pomysłów i wyzwolenie swójego potencjału. Doceniam go za to, że tutaj mogę być sobą. To jest jedyne miejsce, które gromadzi tyle wspaniałych ludzi razem 🙂

Anna Duda, 28 lat, Strømmen

Współpraca z LEVEL UP to doskonały sposób na rozwijanie swoich umiejętności, ale także zdobywanie nowych. To również świetna okazja do poznania wielu inspirujących ludzi.

Małgorzata Stencel, 26 lat, Gdańsk

W czasach, w których każdy pracodawca wymaga kilkuletniego doświadczenia nawet na stanowisku juniora, Stowarzyszenie Level Up przychodzi z pomocą. Jest to grupa bardzo życzliwych i przyjaźnie nastawionych osób, którzy pomogli mi zdobyć doświadczenie w obszarze marketingu internetowego. Pomimo krótkiej współpracy, czuję, że mogłam w przyjaznej atmosferze rozwinąć skrzydła w kwestiach, które mnie interesowały. Doceniam wspólną pracę i cieszę się, że zgłosiłam się do projektu, który przede wszystkim zachęcił mnie do samorozwoju

Weronika Tuszyńska, 23 lata, Kraków

LEVEL UP jest świetne dla ludzi chcących zaangażować się w lokalne inicjatywy. Wielką zaletą stowarzyszenia jest to, że tak sprawnie zarządzają wszystkim zdalnie i nieważne gdzie się znajdujesz, możesz dołączyć do ich zespołu. Korzystają z platform, które usprawniają współpracę, kontakt jest niemal natychmiastowy, zawsze chętni do pomocy, gdy coś sprawia trudność lub jest niejasne. Wszystkie pomysły, na jakiekolwiek działania, są brane pod uwagę, więc można się popisać kreatywnością, a jednocześnie można liczyć na merytoryczne uwagi, które tylko pomogą usprawnić funkcjonowanie danego projektu. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań.

Klaudia Burska, 23 lata, Łódź

Dołączyłam do LEVEL UP z nadzieją na zdobycie nowego doświadczenia oraz poznania ludzi, którzy lubią działać. W organizacji jestem już 3 miesiące jako wolontariusz i pomimo początkowych trudności w odnalezieniu się, czuję że to jest moje miejsce 🙂 Bez problemu można próbować nowych zajęć oraz rozwijać się w pisaniu wniosków projektowych, grafice czy budowaniu stron internetowych. Jeśli masz problem z jakimś zadaniem, członkowie zarządu jak i inni chętnie pomogą i doradzą. Myślę, że najlepszą częścią naszej „pracy” jest możliwość wyjazdu na projekty, które realizujemy. Zawsze jedziesz z osobą, która wcześniej była na wymianach, dlatego możesz czuć się bezpiecznie.

Monika Jung, 16 lat, Jabłonna

Bardzo polecam wolontariat w LEVEL UP! Dzięki niemu mamy realny wpływ na otaczający nas świat oraz możemy rozwinąć swoje umiejętności w interesujących nas obszarach. Dodatkowo, współpraca z ludźmi działającymi w tej organizacji to sama przyjemność!

Jessica Studniczek, 23 lata, Katowice

W LEVEL UPie odbywałam dwa razy praktyki studenckie. Za każdym razem było to świetne przeżycie, które nauczyło mnie wiele nowego – od pisania wartościowych treści na bloga, po zarządzanie i redagowanie istniejących artykułów pod kątem SEO. Jednym z istotniejszych aspektów praktyki była świetna atmosfera oraz wspaniałe podejście osób tworzących Levelka. Bardzo cenne lekcje, które wyniosłam ze współpracy ze Stowarzyszeniem, zdecydowanie zostaną ze mną na długo. Dowiedziałam się też o wielu ciekawych inicjatywach i projektach, które tak naprawdę były mi wcześniej obce. Tak po prostu- cieszę się, że tutaj trafiłam oraz, że poznałam tak wielu wspaniałych i ambitnych, kreatywnych ludzi!

Natalia Garbaczewska, 24 lata, Gdańsk

W LEVEL UP najbardziej podoba mi się atmosfera motywująca do rozwoju. Dzięki możliwościom jakie otrzymuję, z przyjemnością stawiam czoła nowym zadaniom. Polecam każdemu kto chce działać w dobrej sprawie i pracować nad swoimi umiejętnościami. Działanie w LEVEL UP pomogło mi rozwinąć moje kompetencje. Nauczyłam się odpowiedzialności, panowania czasu i pracy w zespole. Mimo, że na początku obawiałam się, że może nie dam rady, wsparcie ze strony Team Leaderów pomogło mi w pełni rozwinąć skrzydła. Teraz już wiem, że jeśli chcę to mogę osiągnąć każdy postawiony sobie cel.

Dominika Wiecha, 24 lata, Łódź

Stowarzyszenie LEVEL UP to organizacja, którą tworzą ludzie pełni pasji i energii do działania. Jej członkowie mają możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach, m.in.: zarządzanie projektami, grafika, tłumaczenia. Każdy, kto chce się rozwijać, ma tutaj możliwość zwiększenia swej wiedzy, zdobycia nowych umiejętności oraz poszerzenia horyzontów! 🙂

Ewa Gajewska, 20 lat, Biała Podlaska

Dzięki praktykom LEVEL UP nie tylko zdobyłam pierwsze doświadczenie jako tłumacz, ale także rozwinęłam swoje umiejętności językowe. W zespole panuje bardzo przyjazna atmosfera, a komunikacja jest szybka i sprawna. Z całego serca polecam!

Marika Prucnal, 25 lat, Kielce

Dołączyłam do LEVEL UP w kwietniu 2022 r, kiedy zamknęłam pewien rozdział w swoim życiu i szukałam dla siebie możliwości, w których mogłabym się realizować. Na ogłoszenie o wolontariacie w LEVEL UP trafiłam przypadkiem. Spodobała mi się wizja i działania organizacji i dziś po 4 miesiącach mogę stwierdzić, że to jest moje miejsce. Robię to, co mnie interesuje, mam szanse rozwijać siebie i mieć wpływ na rozwój innych. Każdy swój pomysł mogę zrealizować, a także zawsze poprosić o wsparcie. Jednocześnie robię tyle, na ile znajdę czas i świetnie się tym bawię! To zdecydowanie doświadczenie, które polecam każdemu 🙂

Eliza Jodłowska, 40 lat, Warszawa

Jestem bardzo zadowolona z tego, że dołączyłam do LEVEL UP. Współpraca z stowarzyszeniem daje mi poczucie rozwoju, mogę robić to w czym czuję się najlepiej, kreuję karty, plakaty na potrzeby eventów i wydarzeń związanych z działaniami stowarzyszenia. Do tego mogę korzystać m.in. z kursu angielskiego, który jest dostępny dla wolontariuszy.

Anastazja Szwecowa, 30 lat, Łódź

Działalność w LEVEL UP dała mi nowe możliwości- zarówno obszary w których mogę się realizować i zdobywać doświadczenie jak i szansę na poznanie ciekawych projektów i pozytywnie zakręconych ludzi. Martwiłam się o to, czy dam radę znaleźć w życiu przestrzeń na działania, ale na szczęście mogę działać elastycznie- w czasie, który mi odpowiada.

Yana Ivashchenko, 18 lat, Bydgoszcz

LEVEL UP to świetna organizacja, skupiona na wszechstronnym rozwoju, zewnątrz i wewnątrz. Najlepszą cechą stowarzyszenia jest sposób organizacji pracy, tzw. results-only work environment (ROWE, z ang. środowisko pracy skoncentrowane na rezultatach). Dzięki takiemu podejściu ciągle rozwijamy sposób, w jaki współpracujemy i osiągamy lepsze wyniki. Uwielbiam to, że każdy ma swoje obowiązki, a cała praca stowarzyszenia jest rozdzielona pomiędzy różne grupy ludzi, które są odpowiedzialne tylko za swoją część. Uważam, że LEVEL UP jest na dobrej drodze. Choć to stosunkowo „młoda” organizacja, rozwija się ona szybko, także pod względem ilości członków.

Nasze projekty międzynarodowe w Hiszpanii, Włoszech, Egipcie, Portugalii, Armenii, Serbii, na Litwie, Na Węgrzech.

Nasze projekty lokalne realizowane w Kętrzynie, Łodzi, Łowiczu, Piotrkowie Trybunalskim

Email: wolontariat@levelupngo.com

Telefon: +48728714319

Anna Szyszkowska – koordynator

ds. wolontariatu i praktyk