Grupa uśmiechniętych osób z flagą LEVEL UP i Erasmus+

Podczas tych pięciu dni otrzymałam dużą dawkę inspiracji do dalszego rozwoju…

Celem projektu “Poziom wyżej” było podniesienie kompetencji zespołu LEVEL UP dotyczących umiejętności cyfrowych. Tematyka szkolenia była bardzo różnorodna: WordPress, prototyping, design thinking, web development, blockchain, NFT. Podczas tych pięciu dni otrzymałam dużą dawkę inspiracji do dalszego rozwoju.
Ciekawym doświadczeniem był hackathon, podczas którego poznałam artystkę z Polski mieszkającą w Luksemburgu. Pracowaliśmy wspólnie nad wykorzystaniem poznanych narzędzi cyfrowych do wypromowania jej sztuki.

Był to mój pierwszy wyjazd z LEVEL UP, a także pierwsza wizyta w tym kraju. Otrzymałam pełne wsparcie stowarzyszenia – zarówno przed jak i w trakcie wyjazdu czułam się zaopiekowana.
Luksemburg jest pięknym i przyjaznym krajem, po którym można podróżować komunikacją zupełnie za darmo! Z czego oczywiście skorzystaliśmy i wolny czas przeznaczyliśmy na zwiedzanie.

Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym projekcie.

Wyjazd był dla mnie wartościowym doświadczeniem, okazją do poszerzenia horyzontów, poznania nowej kultury i ciekawych ludzi.

Aneta, 36 lat, szkolenie w Luksemburgu – „Poziom Wyżej”

Zobacz także: Więcej o projekcie Poziom Wyżej

Wyjazd był ogólnie duża inspiracją i motywacja do dalszego działania i rozwoju…

Wzięcie udziału w tym szkoleniu było dla mnie super doświadczeniem. Był to mój pierwszy wyjazd po pandemii i też pierwsza wizyta w tym kraju. Było dla mnie zdecydowanie zaskoczeniem zauważenie dużej mieszanki wpływów z innych krajów w kulturze oraz brak przynajmniej jednego tylko ich “symbolu” narodowego. Mieszanka języków była bardzo stymulująca i bardzo mnie zainspirował do dalszej nauki przynajmniej jednego z nich.
Jeśli chodzi o tematykę szkolenia, to bardzo dużo było dla mnie nowych informacji. Zyskałam dużą możliwość do rozwoju w przedstawionych tematach. Bardzo zaciekawił mnie temat kryptowalut i blockchain. A fakt że byłam w stanie rozpocząć swoją przygodę z programowaniem dał mi potwierdzenie, że można wszystkiego spróbować i znaleźć frajdę w tym. Kontakt z organizacją prowadzącą szkolenie był dobrą okazją do wymiany doświadczeń w pracy NGO w różnych krajach. Zobaczyliśmy też jak oni organizują różnego rodzaju wydarzenia np. Hackathon. Wyjazd był ogólnie duża inspiracją i motywacja do dalszego działania i rozwoju. Największe wrażenie chyba jednak zrobił na mnie spacer po Luksemburgu, gdzie z biznesowego zakątka przeszliśmy w kilka chwil do zabytkowych ruin, a za zakrętem czekał na nas wodospad i przyroda rodem ze środka puszczy.

Zdecydowanie polecam szkolenia jako rodzaj poszerzenia swoich horyzontów, poszerzenia wiedzy,ale też znalezienia nowych hobby. Taki wyjazd daje tyle możliwości i aż szkoda z nich nie skorzystać. Jest to też idealną opcją na wyjazd, kiedy nie ma się partnerów do podróży, a nie chce się podróżować samemu – można poznać nowe osoby o podobnych zainteresowaniach.

Ania, 27 lat, szkolenie w Luksemburgu – „Poziom Wyżej”

Zobacz także: Więcej o projekcie Poziom Wyżej

Podczas trwania całego szkolenia spotkałem wielu inspirujących ludzi z sektora pozarządowego w Luxembourgu…

Udział w projekcie dał mi możliwość dowiedzenia się nowych informacji o narzędziach przydatnych w działaniach internetowych, NFT i działaniach pomocnych w rozwoju dowolnej organizacji. Podczas trwania całego szkolenia spotkałem wielu inspirujących ludzi z sektora pozarządowego w Luxembourgu oraz wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć więcej i przybyli tam, aby nauczyć się jak promować siebie i markę. Luxembourg jawi mi się jako piękny i spokojny kraj do życia, który bardzo mądrze zarządza swoimi ograniczonymi zasobami a mimo wszystko jest w czołówce dobrobytu na całym świecie. Lokalsi byli bardzo mili i pomocni. Jestem wdzięczny LevelUp, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu i poznać tak piękny kraj i nauczyć się czegoś nowego. Mogłem liczyć na ich pełne wsparcie zarówno przed jak i po projekcie.

Udział w takich szkoleniach pozwala rozszerzyć swoje horyzonty i wzbogacić doświadczenie. Tylko podróżując i wchodząc w interakcję z innymi kulturami jesteśmy w stanie zrozumieć różnorodność różnych punktów widzenia.

Artur, 27 lat, szkolenie w Luksemburgu – „Poziom Wyżej” Zobacz także: Więcej o projekcie Poziom Wyżej

Szkolenie w Luksemburgu dało mi dużą dawkę wiedzy i pomysłów, w którym kierunku powinniśmy rozwijać naszą organizację…

Szkolenie w Luksemburgu dało mi dużą dawkę wiedzy i pomysłów, w którym kierunku powinniśmy rozwijać naszą organizację. Organizacja WIDE zorganizowała dla nas nie tylko szkolenie, ale również mieliśmy okazję wymienić się dobrymi praktykami jako przedstawiciele organizacji. Jak się okazało wiele barier, które doświadczamy w Polsce jako NGO, zdarza się również w tak rozwiniętym biznesowo i społecznie Luksemburgu. Podczas szkolenia mogłam przypomnieć sobie podstawy programowania HTML i trochę poznać CSS, który bezwzględnie pomaga mi w rozwoju naszej strony internetowej, jak to się mówi: “nie wszystko da się załatwić wtyczką”. Po raz pierwszy wzięłam udział w hackatonie, gdzie pracowałam nad pomysłem dziewczyny z USA, która planuje podnieść poziom UX/UI stron restauracji działających w Luksemburgu. Dzięki temu zadaniu mogłam dowiedzieć się dużo więcej na temat UX, w szczególności o prowadzeniu audytu wstępnego i tworzenia persony. Dużą barierą było dla mnie zrozumienie blockchaina i nft, mimo tego ze warsztaty miały bardzo podstawowy charakter. Było to zagadnienie całkowicie nowe i zaskakujące, aczkolwiek bardzo ciężkie do zrozumienia w ciągu tych kilku godzin. Byłam pod dużym wrażeniem tego miasta, jego historii, tego, jakie jest czyste, zadbane. Bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich to spory postęp społeczny w dążeniu do poprawy środowiska.

Uważam, że udział w szkoleniach międzynarodowych jest bardzo potrzebny edukatorom i warto brać w tym udział, aby właśnie poznawać nowe obszary, w których również NGO z Polski mogą się rozwijać. Wymiana doświadczeń to krok naprzód dla edukacji całej organizacji. Rozwój organizacji to rozwój całego sektora, zatem warto w to inwestować swój czas, pieniądze i energię.

Justyna, 28 lat, szkolenie w Luksemburgu – „Poziom Wyżej” Zobacz także: Więcej o projekcie Poziom Wyżej

Podczas niego zdobyłam dużo cennej wiedzy, zobaczyłam jak działają organizacje pozarządowe oraz poznałam nowy kraj…

Szkolenie w Luksemburgu było pierwszym projektem LEVEL UP, w jakim miałam okazję uczestniczyć i będę go bardzo dobrze wspominać! Podczas niego zdobyłam dużo cennej wiedzy, zobaczyłam jak działają organizacje pozarządowe oraz poznałam nowy kraj. Podczas codziennych spotkań poruszaliśmy wiele tematów związanych z tworzeniem strony internetowej, takich jak WordPress, UX/UI oraz HTML i CSS. Pozwoliło mi to poszerzyć moją wiedzę, która może mi się przydać do przyszłej pracy, jak i obecnie, przy pomaganiu w administracji stroną LEVEL UP. Bardzo podobał mi się też wykład o podstawach Blockchain i NFT. Prowadzący mieli dużą wiedzę i z chęcią odpowiadali na zadawane pytania. Zdobytą wiedzę mogłam wykorzystać na hackathonie, ponieważ byłam w grupie, która projektowała własne NFT. Był to pierwszy hackathon, na jakim uczestniczyłam i oprócz nauczenia się jak stworzyć własne NFT, rozwinęłam też swoje umiejętności w zakresie pracy w grupie. Oprócz wykładów udało też nam się zwiedzić Luksemburg. Mieliśmy szczęście, gdyż na jednym z wykładów poznaliśmy Polkę mieszkającą w Luksemburgu, która oprowadziła nas po całym mieście oraz opowiedziała nam ciekawą historię tego państwa!

Uważam, że jeśli ma się okazje na pojechanie na szkolenie do innego kraju to zdecydowanie powinno się z niej skorzystać! Oprócz zdobytej wiedzy zdobywasz nowe doświadczenia, uczysz się, jak działają inne organizacje oraz poznajesz kulturę danego kraju.

Monika, 17 lat, szkolenie w Luksemburgu – „Poziom Wyżej” Zobacz także: Więcej o projekcie Poziom Wyżej