Grupa ludzi na szkoleniu, siedząca na podłodze

Celem tego projektu było wsparcie Youth Workerów w ich lokalnych i międzynarodowych działaniach…

Podczas wyjazdu dowiedziałam się o różnicach kulturowych i dyskryminacji, której, niestety, w obecnych czasach, często doświadczają młodzi ludzie. Mieliśmy dużo ciekawych warsztatów, ćwiczeń i dyskusji na ten temat. Dodatkowo zwiedziliśmy piękną Sardynię oraz najedliśmy się pizzy i makaronu na całe życie.

Mimo że był to pierwszy projekt zorganizowany przez Organizatorów, świetnie sobie oni poradzili i zadbali o komfort dla każdego uczestnika. Facilitatorka projektu podzieliła się swoją korzystną wiedzą i doświadczeniem, co stworzyło przyjazną i motywującą atmosferę na zajęciach. 

Jestem bardzo wdzięczna dziewczynom z naszej polskiej grupy za wsparcie, pomoc i otwartość. Będę tęsknić za pogadankami, refleksją na temat projektu, żartami i po prostu czasem, który razem miło spędziłyśmy.

Chciałabym, żeby każda młoda osoba chociaż raz spróbowała wyjechać na projekt w ramach Erasmus+. Jest to wspaniałe doświadczenie, które potrafi otworzyć przed tobą nowy kraj, nowych ludzi, nową wiedzę, nowe przygody i wiele innych rzeczy.

Anastasiia, 21 lat, Sardynia, training course – Healthy Environment – healthy Youth

Zobacz także: Więcej o projekcie Healthy Environment – healthy Youth

Bardzo miło wspominam ten projekt…

Bardzo miło wspominam ten projekt. Podczas Training Course na Sardynii dokładnie omówiliśmy pojęcie “diversity” oraz “inclusion”. Dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom, zgłębiłam definicję kultury oraz poznałam nowe techniki radzenia sobie z uprzedzeniami. 

Dzięki temu, że znajdowaliśmy się na wyspie mogliśmy korzystać z dóbr natury takich jak przepiękne plaże. 

Organizatorzy pokazali nam niesamowitą kuchnię Sardynii. Mogę szczerze powiedzieć – pasta nie nudzi się nigdy. Jestem niezwykle wdzięczna za organizatorów, którzy robili wszystko by o nas zadbać. Wielką inspiracją była również facylitatorka – mentorka zawsze gotowa na nowe wyzwania w każdej sytuacji. 

Bardzo miło wspominam ten projekt. Zdecydowanie pomógł on w zgłębieniu moich kompetencji zawodowych. 

Natalia, 23 lata, Sardynia, training course – Healthy Environment – healthy Youth

Zobacz także: Więcej o projekcie Healthy Environment – healthy Youth

Jestem ogromnie wdzięczna za możliwość wyjazdu…

Z projektu wyniosłam przede wszystkim wiedzę potrzebną do stworzenia konkretnego projektu związanego z dyskryminacją. Zostałam również wyposażona w potrzebne narzędzia w postaci ciekawych ćwiczeń i metod. 

Nauczyłam się jak stworzyć ciekawą kampanię, używając prostego programu do tworzenia wideo.

Nic szczególnie mnie nie zaskoczyło. Ciekawym doświadczeniem było poznanie kultury i zwyczajów panujących w Sardynii oraz  posmakowanie jej specjałów. 

Kuchnia – wspaniała, organizatorzy – bardzo pomocni i dobrze przygotowani.

Największą barierą było przełamanie wstydu w mówieniu po angielsku.

Jestem ogromnie wdzięczna za możliwość wyjazdu. Za to, że mogłam spędzić ten czas w otoczeniu osób, które podobnie jak ja, pracują z młodymi ludźmi. Mieliśmy okazję wymiany spostrzeżeń, metod i pomysłów. Jestem wdzięczna za polską grupę – wspaniałe, kompetentne osoby, o dużym doświadczeniu, które były niezwykle pomocne i serdeczne.

Zabawnych sytuacji było całe mnóstwo. Śmiech i spontaniczność towarzyszyły nam cały czas. Super były zabawy podnoszące poziom energii.

Jestem pod ogromnym wrażeniem stowarzyszenia Level Up – ich profesjonalizmu, serdeczności, życzliwości. Mogłam liczyć na ich wsparcie w każdym momencie.

Wyjazdy międzynarodowe to ogromne możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Są szansą na to by tworzyć wspaniałe projekty, wspierające lokalne społeczności, przeciwdziałające różnym sytuacjom, choćby takim jak: dyskryminacji, wykluczeniu, itp. Są też niepowtarzalną okazją na stworzenie sieci międzynarodowych znajomości.

Karolina, Sardynia, training course – Healthy Environment – healthy Youth

Zobacz także: Więcej o projekcie Healthy Environment – healthy Youth