Szkolenie na Teneryfie. Hiszpania. Erasmus.

szkolenie na teneryfie

Szkolenie na Teneryfie to był dla mnie intensywny czas, pełen cudownych doświadczeń i inspirujących rozmów…

Ten projekt z pewnością był dla mnie dużym zaskoczeniem. Okazało się, że byłam jego najmłodszą uczestniczką. Obserwowanie osób, które mają więcej doświadczenia ode mnie, było zdecydowanie bardzo inspirujące. Wyjazd ten otworzył mi trochę głowę i pozwolił uporządkować moje własne plany odnośnie edukacji młodzieży i dorosłych. .

Oprócz tego, była to świetna okazja do poznania Teneryfy. Trener w ciekawy sposób przekazał nam sporo ciekawych faktów o wyspie i jej mieszkańcach. Mogliśmy również spróbować lokalnej kawy barraquito i deseru rosquetes de batata. Na obiad dostaliśmy typowe hiszpańskie zupy gazpacho i salmorejo z ukochaną przez naszą grupę ensalada mixta 🙂

Wyjazdy Erasmus+ pomagają w odnalezieniu swojej własnej drogi i poznaniu nowych osób – każdy powinien tego spróbować.

Aleksandra, 21 lat, szkolenie na Teneryfie w ramach projektu „Poziom wyżej

Experiental learning, to coś czego warto się nauczyć

Prowadzenie zajęć edukacyjnych dla młodzieży czy dorosłych, to dośc spore wyzwanie. Wymaga zwiększania umiejętności i wiedzy. Na rynku pojawiają się ciągle nowe możliwości i metody. Z metodą experiental learningu miałam styczność po raz pierwszy. Nie jest to łatwy proces ani dla trenera ani dla uczestników, ale uważam że rezultaty takiego prowadzenia działań mogą być bardzo efektywne. Sama jestem osobą, która uczy się przez doświadczenie i w praktyce. Jednak wprowadzenie grupy w proces z pewnością nie jest łatwe i wymaga czasu i praktyki, co z pewnością jest na mojej liście dalszego rozwoju. 

Teneryfa to idealne miejsce do realizacji właśnie programu opartego na byciu z naturą. Przeżyliśmy bardzo ciekawe warsztaty experiental learningu w tzw. lesie w chmurach. Cały proces był świetnie przeprowadzony przez Javiera. 

Sama wyspa to magiczne miejsce, wulkany, plaże, lasy (czasem słońce, czasem deszcz). Turystycznie zachwycająca, ale też bardzo ciekawe miejsce do realizacji edukacyjnych spotkań z naturą. 

Justyna, 28 lat, szkolenie na Teneryfie w ramach projektu „Poziom wyżej

Zdjęcie porzedstawie wnętrze zaprojektowane przez młodzież z wioski dziecięcej SOS na teneryfie. był to projekt integrujący. Otwarte drzwi a za nimi słońce, morze, drzewa. Wyjście na świat.

0 komentarzy

Wyślij komentarz