3 dzieczyny z flagą Erasmusa, LEVEL UP i plakatem na temat projektu

Projekt pomógł mi wyjść ze swojej strefy komfortu oraz poznać wielu interesujących ludzi…

Podczas wyjazdu miałam możliwość wcielenia się w rolę prowadzącego oraz poprowadzenia własnych warsztatów, co uważam za bardzo rozwijające doświadczenie. Projekt pomógł mi wyjść ze swojej strefy komfortu oraz poznać wielu interesujących ludzi. Co więcej, była to świetna okazja do zwiedzenia Wuppertalu oraz porozmawiania z miejscowymi w języku niemieckim.

Zachęcam do brania udziału w wymianach międzynarodowych, gdyż pozwala nam to na poznawanie kultur, pozyskiwanie nowej wiedzy i nawiązywanie kontaktów z ludźmi o podobnych wartościach. Co więcej, jest to świetna okazja do poprawy języka i zdobycia cennego doświadczenia, które może przyczynić się do naszego rozwoju, nie tylko osobistego, ale także zawodowego.

Oliwia , 23 lata, szkolenie w Wuppertal – ,,#NoHateSpeech

Zdjęcie grupy osób uczestniczącej w projekcie

Poznałam wiele niesamowitych osób i poprawiłam swój język angielski…

Szkolenie w Niemczech było dla mnie bardzo rozwijającym doświadczeniem. Musiałam wyjść ze swojej strefy komfortu, aby komunikować się z innymi uczestnikami, ale było to najlepsze, co mogłam zrobić. Poznałam wiele niesamowitych osób i poprawiłam swój język angielski.

Każdemu, kto mnie pyta o wyjazd odpowiadam: „Doświadczenie bardzo ciekawe i rozwijające. Tak jakby w jednym pokoju zamknąć wielu przedstawicieli różnych krajów i dać im zadanie dogadania się i stworzenia własnego projektu”.
Z projektu wyniosłam to, że czasami ciężko jest się porozumieć z osobami o odmiennych poglądach, ale jest to możliwe. Poznałam także metody przeprowadzania warsztatów dla grup na temat „mowy nienawiści” i uświadomiłam sobie, że jest to dość powszechny problem.

Bardzo dziękuję dziewczynom z Polski, które wspierały mnie podczas mojego pierwszego szkolenia, a także przedstawicielom LEVEL UP, którzy byli gotowi pomóc o każdej porze dnia.

Myślę, że warto promować akcje podobne do #NoHateSpeech, a także zachęcam do tego Was.

Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ jest to doskonała okazja do poznania innych kultur. Dzięki takim wyjazdom można poszerzyć swoją wiedzę, a także poznać wiele ciekawych osób

Laura, 20 lat, szkolenie w Wuppertal – ,,#NoHateSpeech

Zdjęcie grupy osób pracujących nad projektem

Poznałam interesujących ludzi, a także specyfikę miasta Wuppertal…

Muszę przyznać, że nie był to najlepszy projekt pod względem organizacyjnym, ale pomimo tego poznałam interesujących ludzi, a także specyfikę miasta Wuppertal. Bowiem nie uważam, aby było to miasto stereotypowo niemieckie. Jedną z ciekawych rzeczy w Wuppertalu była kolejka Schwebebahn czyli najdłuższa podwieszana kolejka na świecie. Oprócz tego jestem wdzięczna za możliwość codziennego rozmawiania w języku angielskim a także niemieckim z miejscową ludnością.

Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej ponieważ można poznać aktywnych młodych ludzi, ćwiczyć angielski, zwiększyć swoją wrażliwość, tolerancję oraz poznać inne kultury.

Aga , 19 lat, szkolenie w Wuppertal – ,,#NoHateSpeech

Kolejka w Niemczech, która jest przymocowana do torów od góry.