Szkolenie w Kownie Agnieszka

Głównym celem projektu było wyposażenie nas w narzędzia i sposoby myślenia niezbędne do promowania włączania społecznego młodych ludzi.

 

W projekcie uczestniczyło 6 państw (Polska, Litwa, Słowacja, Węgry, Turcja oraz Rumunia), w sumie 25 uczestników.

 

Szkolenie pokazało mi, z jakimi problemami mogą się mierzyć osoby z niepełnosprawnościami oraz w jaki sposób dążyć do ich włączenia społecznego. Nauczyłam się rozmawiać na temat wykluczeń oraz zrozumiałam skalę utrudnień, z jakimi spotykają się osoby wykluczone.

 

Trenerzy poprzez naukę nieformalną wskazali nam na rozwiązania i sposoby pomocy osobom o mniejszych możliwościach. Atmosfera w trakcie całego pobytu była bardzo przyjazna i rodzinna. Każdy z uczestników miał możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami i perspektywą na daną sytuację.

 

Zakwaterowanie było na wysokim poziomie, jedzenie smaczne (aczkolwiek monotonne). Miasto Kowno bardzo urokliwe, dzięki możliwości czasu wolnego, byliśmy w stanie zobaczyć wszystkie najciekawsze miejsca. Co do polskiej organizacji LEVEL UP wszystko na najwyższym poziomie, koordynator w stałym kontakcie z grupą i zawsze szybko rozwiązywał problem. Chciałabym podziękować mojej Polskiej Grupie, z którą miałam super kontakt podczas całego pobytu. Wszyscy byliśmy wzajemnym wsparciem i dzięki Wam ten pobyt był jeszcze lepszy.

 

Międzynarodowe podróże stawiają przed nami nowe wyzwania, pomagając w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, dostosowywaniu się do różnych kultur, radzeniu sobie w różnych sytuacjach i rozwijaniu ogólnej samoświadomości. Uważam, że programy Erasmus+ są cudownymi możliwościami dzisiejszych czasów i polecam każdemu chociaż raz w życiu spróbować (a wiem, że na jednym się nie skończy!).

Agnieszka, In Motion For Inclusion

Projekt miał na celu poszerzenie naszej wiedzy oraz udostępnienie nam narzędzi, dzięki którym w lepszy sposób możemy walczyć z problem wyłączenia z życia społecznego ludzi młodych, w szczególności grup bardziej wrażliwych na ten problem, jak osoby z niepełnosprawnościami lub o innych orientacjach seksualnych.

 

Bardzo spodobała mi się lokalizacja projektu, czyli miasto Kowno. Miasto było bardzo spokojne, ale i zadbane oraz bardzo ładnie wystrojone, na pewno wywarło na mnie większe wrażenie niż stolica Litwy, czyli Wilno. Zakwaterowanie również stało na najwyższym poziomie, a posiłki były przygotowane w domowej konwencji, przez co nie mogłem powiedzieć, że chociaż raz po posiłku czułem się nienasycony.

 

Jeśli chodzi o wsparcie organizacji LEVEL UP, to było ono na bardzo wysokim poziomie. Wszystko zostało przeprowadzone w bardzo rzetelny sposób oraz jeśli były jakieś pytania lub niejasności, koordynator był z nami w stałym kontakcie oraz był zawsze skory do pomocy. Na pewno chciałbym podziękować polskiej grupie, z którą miałem przyjemność pojechać na ten projekt. Od razu znaleźliśmy wspólny język i świetnie dogadywaliśmy się przez cały wyjazd. /span>

 

Jak najbardziej polecam taki wyjazd każdej osobie w moim wieku, jak i również młodszym oraz starszym. Dzięki temu wyjazdowi bardziej otworzyłem się na ludzi i nauczyłem się w swobodny sposób wypowiadać przed większym gronem osób. Taki wyjazd można potraktować również jako przełamanie swoich barier oraz polecam go każdemu, kto chciałby zacząć lepiej komunikować się w języku angielskim.

Kacper, In Motion For Inclusion

Logo szkolenie w Kownie Kacper

Nie wierzę w społeczeństwo inkluzywne, ale dumnie asertywne, gdzie z szacunkiem najpierw do samych siebie, otwieramy się na innych.

 

Nie oznacza to izolacji, podrzędności, nadrzędności, ale nauki okazywania miłości, którą starożytni filozofowie nazwali agape.

 

Szkolenie w Kownie dotyczące zasad budowania mostów międzyludzkich w oparciu o społeczeństwo inkluzywne już za nami. Są takie chwile, że jako człowiek nauki nie uczę się na zajęciach, ale patrzę komuś w oczy i wiem, że te oliwki między uszami uczą mnie więcej niż książki./span>

 

Dlatego warto się uczyć nie tylko formalnie, ale też podróżować i poznawać ludzi oraz różne kultury, aby – o dziwo! – „inkluzować się”! To niesamowite!

Łukasz, In Motion For Inclusion

Łukasz Pietrzyk Szkolenie w Kownie