Jest to zdjęcie zrobione podczas warsztatów na projekcie PBA Creating Youth Future Leaders w Niemczech

PBA jako spotkanie partnerskie pozwoliło mi spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na wspólne wartości…

PBA jako spotkanie partnerskie pozwoliło mi spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na wspólne wartości, jakie reprezentujemy z organizacjami nawet z najdalszych zakątków Europy. Wspólna chęć rozwoju i zmiany świata na lepsze sprawiła, że czułam się członkiem wielkiej europejskiej rodziny, a KulturHaus stał się naszym domem. Spotkanie ludzi o różnym wieku i poziomie doświadczenia pozwoliło na wymianę doświadczeń oraz budowanie dobrych nawyków w działalności. Czerpanie z takich możliwości jest niesamowitym przeżyciem, które na pewno zapamiętam na długo.
Po projekcie czuję ogromną motywację do dalszego rozwoju i działania. Mam nadzieję, że nawiązane kontakty i relacje pozostaną z naszymi organizacjami na długo oraz będziemy mogli jeszcze raz się kiedyś spotkać i wspólnie działać.
Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ kształtują aktywną postawę pokazując, iż pomimo tak wielu różnic, tak wiele nas łączy.
Uważam, że każdy młody człowiek powinien wziąć udział w projektach, gdyż pozwalają one budować nasze poczucie własnej wartości, przynależności do wspólnoty oraz stworzyć zupełnie nowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, którą chcemy wziąć w swoje ręce i kształtować, aby nam wszystkim żyło się lepiej.

Aleksandra , 20 lat, Seminarium w Garlstedt- „PBA Creating Future Youth Leaders

Zdjęcie przedstawia grupę ludzi w lesie.