grupa uczestników wymiany młodzieżowej wolontariat w Łodzi w Polsce

Z zajęć wyniosłem wiele informacji o środowisku i jego ochronie…

Była to pierwsza wymiana, w której uczestniczyłem i cieszę się, że podjąłem tę decyzję. Pozostawiła we mnie bardzo pozytywne wspomnienia. Miejsce naszego noclegu było przytulne i zadbane. Z zajęć wyniosłem wiele informacji o środowisku i jego ochronie. Same zajęcia były przeprowadzone w ciekawy sposób co, sprawiło, że uczestnictwo w nich było przyjemne. Podczas wymiany poznałem wielu przemiłych, wspaniałych ludzi, którzy chętnie dzielili się swoją kulturą. LEVEL UP prowadził nas przez wszystkie niezbędne kroki do przygotowania się do wymiany, a następnie aktywnie wspierał nas przez cały jej okres.
Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ według mnie jest to niepowtarzalna okazja, żeby zdobyć najróżniejsze doświadczenie. Umożliwiają poznawanie nowych kultur, a także ludzi, z którymi tworzymy niezapomniane wspomnienia.

Dawid, 17 lat, wymiana młodzieżowa w Łodzi- „Closer to nature”

uczestnicy wymiany młodzieżowej w Łodzi wspólnie spędzają czas

Największą barierą była moja nieśmiałość, ale po krótkim czasie zaczęłam się ze wszystkimi dogadywać…

Z udziału w projekcie wyniosłam dużo nowych znajomości, nowe doświadczenia, dużo wiedzy oraz nowe umiejętności. Nauczyłam się jak współpracować z innymi, jakie są problemy ekologiczne i jak można dbać o środowisko. Spotkałam wiele nowych ludzi z różnych krajów m.in. z Grecji, Ukrainy, Norwegii i Hiszpanii oraz nowe osoby z mojego kraju, Polski. Byłam zaskoczona, że w Grecji są automaty na zużyte butelki plastikowe. Kuchnia była ok, lokalni ludzie byli uprzejmi i przyjaźni, a organizacja LEVEL UP świetnie sobie radziła z organizacją i zarządzaniem wymianą. Największą barierą była moja nieśmiałość, ale po krótkim czasie zaczęłam się ze wszystkimi dogadywać. Jestem wdzięczna, że podczas tej wymiany poznałam tak dobrych, sympatycznych i zabawnych ludzi. Było bardzo zabawnie, gdy graliśmy w różne gry podczas wymiany, np. w łapanie swojej pary lub gdy graliśmy w UNO w czasie wolnym. Otrzymałam super wsparcie od organizacji LEVEL UP, czułam się zaopiekowana. Chciałabym podziękować organizacji za danie mi szansy brania udziału w tej wymianie. Nigdy jej nie zapomnę. Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ jest to świetna okazja na zdobycie nowych umiejętności, doświadczeń oraz poznania nowych ludzi.

Natalia, 15 lat, wymiana młodzieżowa w Łodzi- „Closer to nature”
uczestnicy wizyty studyjnej w Łodzi wspólnie pracują na tarasie

Znajomości, które stworzyliśmy podczas projektu z uczestnikami z Ukrainy, Norwegii, Hiszpanii i Grecji na pewno będą niezapomniane…

Siódmego sierpnia przyjechałam do Łodzi, aby zacząć kolejny fascynujący projekt wymiany Erasmus+. Już pierwszego dnia poznałam część uczestników w pokoju, a także na wieczornej kolacji. Rano kolejnego dnia nasz polski team przygotowywał śniadanie. Był to zdecydowanie dobry moment dla naszej integracji. Później resztę dnia także spędziliśmy na integracji z uczestnikami pozostałych krajów, ale również na poznawaniu Łodzi. Wieczorem wymieniliśmy się kubkami. Dzień minął szybko, ale produktywnie. W następnych dniach Braliśmy udział w różnych warsztatach teoretycznych, jak i praktycznych. Najbardziej podobały mi się te o tworzeniu kosmetyków. Jednego dnia wybraliśmy się również na wycieczkę do Bełchatowa. Było to z pewnością nowe i ciekawe doświadczenie. Projekt zakończyliśmy wspólną kolacją, na której otrzymaliśmy certyfikaty oraz poznaliśmy naszych sekretnych przyjaciół, którzy przez cały weekend dawali nam małe podarki do kopert. 13 sierpnia każdy z nas wrócił do swojego kraju i miejscowości. Znajomości, które stworzyliśmy podczas projektu z uczestnikami z Ukrainy, Norwegii, Hiszpanii i Grecji na pewno będą niezapomniane.

Natalia, 17 lat, wymiana młodzieżowa w Łodzi- „Closer to nature”
uczestnicy wizyty studyjnej w Łodzi robią wspólnie selfie