logo_closer_to_nature

Closer to nature

Celem projektu jest uświadamianie młodych ludzi w temacie ekologii, a w szczególności zachęcenie do stylu życia w zgodzie z naturą. Projekt odbędzie się w Łodzi, w Polsce. Weźmie w nim udział młodzież w wieku od 15 do 20 roku życia. Każda organizacja partnerska włączy 4 uczestników i jednego Team Leadera. Wymiana młodzieżowa uświadomi oraz przedstawi rozwiązania jakie można podjąć, aby żyć ekologicznie. Uczestnicy ze wsparciem doświadczonych facylitatorów odbędą różnorodne warsztaty nastawione na praktykę, w których nauczą się gotować z resztek, przerabiać ubrania, a nawet stworzą własne mydło.

Numer referencyjny

2022-3-PL01-KA152-YOU-000095122

Okres trwania projektu

1/04/2023 – 29/02/2024

Działania, które zostaną podjęte w projekcie:

1. Warsztaty z tworzenia mydła 2. Stworzenie e-booka na temat ekologicznego sposobu życia 3. Design thinking na temat recyklingu i materiałów wielokrotnego użycia 4. Wizyta w kopalni węgla w Bełchatowie 5. Warsztaty na temat eko-biznesu 6. Sprzątanie lasu 7. Daj ubraniom drugie życie! – warsztaty z przerabiania ubrań 8. Gotowanie zero waste

Co robimy podczas projektu:

– promujemy ekologiczny styl życia; – zwiększamy świadomość na temat ekologii; – pokazujemy młodym ludziom, że istnieje bezpieczne miejsce, w którym można wymienić myśli, nie bać się być sobą; – wprowadzamy do innowacji i aktywnego obywatelstwa wśród młodych ludzi; – wspieramy różnice kulturowe i zrównoważony rozwój poprzez praktyczne rozwiązania wspierające ideę ekologicznych działań, które każdy może wdrożyć w swoim domu; – uświadamiamy jedności i wartości UE; – wymieniamy dobre praktyki pomiędzy krajami o wysokich standardach ekologicznych a tymi, w których działania ekologiczne i klimatyczne są nadal rzadkością; – wspieramy osoby z mniejszymi szansami; – promujemy naukę języków obcych.

Organizacje biorące udział w projekcie:

Logo Dream Youth Actives

Stowarzyszenie LEVEL UP

Lider projektu

Łódź, Polska

logo_Active_Green_Solution_Greece

Civic Organization "Development and Initiative"

Partner projektu Dnipropetrovsk, Ukraina
logo_Active_Green_Solution_Greece

Active Green Solution

Partner projektu Serres, Grecja
logo_Active_Green_Solution_Greece

Creatorium

Partner projektu Steinsholt, Norwegia
logo_Muevete_por_Europa_Spain

Muévete por Europa

Partner projektu Alcalá de Guadaíra, Hiszpania

Projekt realizowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.