Grupa uczestników przy stole.

Dzięki stworzonemu przez nas booklecie, mogę przekazać zdobytą wiedzę lokalnej społeczności, w tym nauczycielom….

Wzięcie udziału w tym projekcie było cudownym doświadczeniem. Nauczyłam się tam jak skutecznie uczyć siebie oraz innych języków obcych, oraz jak ważne są one w naszym życiu.
Poznałam, jakie są bariery oraz jak sobie z nimi radzić. Dzięki różnorodności grupy mogłam poznać perspektywę nauczyciela oraz uczniów. Poznałam wiele praktycznych sposobów jak zachęcić innych do nauki języka. Dzięki stworzonemu przez nas booklecie, mogę przekazać zdobytą wiedzę lokalnej społeczności, w tym nauczycielom. Miałam możliwość rozmowy z osobami różnej narodowości, z którymi rozmawiałam o kulturze danego kraju.

Podczas wieczorków kulturowych poznałam narodowe tańce oraz spróbowałam najpopularniejsze przekąski danego kraju. Podobało mi się, że zajęcia były pomieszane z luźnym spędzaniem czasu. Wieczorami często siedzieliśmy wspólnie w sali, np. grając w gry.

 Julia 18 lat, PARLO- Promoting Actions to Remove Language Learning Obstacles w Rzymie

Selfie dziewczyn.

Podczas szkolenia miałam okazję spotkać się z profesjonalistami związanymi z edukacją językową….

Podczas projektu nabyłam głębsze zrozumienie, jakie przeszkody mogą występować w procesie nauki języków obcych i jak można je skutecznie przezwyciężać. Również zyskałam cenne umiejętności interpersonalne i doświadczenie w pracy z międzynarodowym zespołem.
Nauczyłam się skutecznych strategii promowania nauki języków oraz jak dostosować programy edukacyjne do różnorodnych potrzeb uczniów. Podczas szkolenia miałam okazję spotkać się z profesjonalistami związanymi z edukacją językową. Poznałam również inspirujących ekspertów i poliglotów, z którymi wymieniłam doświadczenia i pomysły.

Zaskoczeniem był dla mnie bogaty kulturowo i historycznie charakter Rzymu. Odkrywanie starożytnych zabytków było niezwykłym doświadczeniem.

Maja 22 lata, PARLO-Promoting Actions to Remove Language Learning Obstacles w Rzymie

Grupa ludzi ustawionych do zdjęcia.