Grupa ludzi na szkoleniu, siedząca na podłodze

Na projekcie w Grecji poznałam świetnych ludzi oraz zobaczyłam wiele starożytnych zabytków…

Niestety samo szkolenie nie było szczególnie merytoryczne. Najwięcej nauczyłam się o kulturach krajów uczestników, przez co dostrzegłam też, że wiele stereotypów nie ma swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Takie wyjazdy zawsze otwierają oczy oraz powodują, że samemu bardziej docenia się swój kraj.

Jestem bardzo wdzięczna za możliwość wyjechania do innego kraju i poznania różnorodnych ludzi. Grecy okazali się być niezwykle pogodni i otwarci. Jednak ich kuchnia, pomimo szerokiego uznania, nie przypadła mi do gustu. Na początku dużą barierą był dla mnie język grecki, ponieważ obowiązuje w nim inny alfabet. Okazało się jednak, że wiele osób mówi po angielsku, dzięki czemu nie miałam większych problemów.

Nasi organizatorzy byli bardzo serdecznymi ludźmi, ale jak już wspomniałam wyżej, samo szkolenie nie było merytoryczne. Mieliśmy również wrażenie, że organizatorzy byli przeświadczeni o tym, że poznajemy wiele nowych rzeczy. 

Jeżeli chodzi o samą organizację wysyłającą – LEVEL UP, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Osoby faktycznie nas wspierały i przypominały o terminach. Jestem im za to wdzięczna.

Takie wyjazdy są cudowną okazją do spotkania ciekawych ludzi, poszerzenia horyzontów, wymiany doświadczeń, spojrzenia na pewne kwestie z innej strony oraz poznania odmiennych kultur.

Agnieszka,18 lat, Grecja, szkolenie – Ancient Olympic Spirit Illuminates Young People

Zobacz także: Więcej o projekcie Ancient Olympic Spirit Illuminates Young People

Każdy był do siebie pozytywnie nastawiony…

Wyjazd do Grecji był moim pierwszym wyjazdem z programem Erasmus+, dlatego nie wiedziałam czego mogę się na nim spodziewać. Po zajechaniu na miejsce byłam niesamowicie zaskoczona pogodnością i otwartością ludzi, których tam spotkałam. Każdy był do siebie pozytywnie nastawiony. Projekt był skupiony na olimpijskich zabytkach starożytnej Grecji, jednak trzymaliśmy się z dala od teorii! Udało nam się zobaczyć wiele z tamtejszych zabytków na własne oczy! Projekt był przepełniony ciekawostkami, jednak nie zabrakło czasu na dzien wolny! Spędziliśmy go na słonecznej plaży w Kalamantrze.

Zdecydowanie polecam!

Kornelia,19 lat, Grecja, szkolenie – Ancient Olympic Spirit Illuminates Young People

Zobacz także: Więcej o projekcie Ancient Olympic Spirit Illuminates Young People

Była to świetna okazja na poznanie historii Grecji…

Ze względu na to, że była to moja pierwsza wymiana, nie wiedziałam czego się spodziewać. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że podjęcie dość spontanicznej decyzji o wyjeździe, pozwoliło mi na zdobycie wielu wartościowych doświadczeń oraz wspomnień, których nigdy nie zapomnę. Projekt umożliwił mi poznanie innych kultur oraz nawiązanie więzi z ludźmi o podobnych wartościach. Co więcej była to świetna okazja na poznanie historii Grecji a także porozmawiania z jej niezwykle życzliwymi mieszkańcami. Bardzo dziękuję LEVEL UP za wsparcie oraz możliwość wyjazdu, a projekty Erasmus+ polecam każdemu.

Udział w wymianach zagranicznych pozwala na poszerzenie swoich perspektyw, zdobycie nowej wiedzy i poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz wartościach. Jest to również świetna możliwość do podszkolenia języka oraz do zdobycia cennego doświadczenia – zarówno zawodowego, jak i życiowego. Każdego, kto ma możliwość wzięcia udziału w tego typu projektach, zachęcam do wysłania zgłoszenia, bez względu na pojawiające się wątpliwości. Wierzę, że wychodzenie ze swojej strefy komfortu stanowi najlepszy sposób na rozwój.

Oliwia, 22 lata, Grecja, szkolenie – Ancient Olympic Spirit Illuminates Young People

Zobacz także: Więcej o projekcie Ancient Olympic Spirit Illuminates Young People

Projekt ‘’ancient Olympic spirit illuminates young people’’ był dla mnie projektem szczególnym…

Nie tylko dlatego że było to moje pierwsze szkolenie, lecz także z powodu tematu, jakim się zajmowaliśmy. Celem projektu było pogłębienie świadomości młodych ludzi o zdrowym trybie życia poprzez sport. Mieliśmy także okazję poznać historię gier olimpijskich oraz samej Grecji. Będąc w Olimpii odwiedziliśmy lokalne muzea oraz ruiny dawnego centrum olimpijskiego. Osobiście bardzo interesuję się sportem, trenuję na co dzień bieganie i przygotowuję się do maratonu. Jestem także instruktorem żeglarstwa, przez co sport jest nieodłączną częścią mojego życia. Lecz nie tylko temat tworzy projekt, ale ludzie, których miałam okazję spotkać. W szkoleniu brało udział 7 krajów, z czego większości z nich miałam możliwość poznać bliżej po raz pierwszy poprzez rozmowę z uczestnikami. W czasie szkolenia objęłam także rolę lidera zespołu polskiego. Podczas projektu miałam okazję spróbować prawdziwej greckiej kuchni, z którą nie spotykam się na co dzień w moim domu. Było to super doświadczenie.

Możliwość wyjazdu z ludźmi z różnych krajów oraz wspólne dyskutowanie na różne ważne tematy jest czymś, czego nie spotykamy na co dzień w życiu. Właśnie dlatego powinniśmy korzystać z możliwości takich wymian i szkoleń, a ja jako uczestniczka mogę szerzyć wiedzę na ich temat.

Zofia, 19 lat, Grecja, szkolenie – Ancient Olympic Spirit Illuminates Young People

Zobacz także: Więcej o projekcie Ancient Olympic Spirit Illuminates Young People

Po prostu żyłam tu i teraz i cieszyłam się każdą chwilą szkolenia…

Wsiadając w samolot, tak właściwie nie wiedziałam czego się spodziewać. Był to mój pierwszy tego typu projekt. Będąc już po mogę przyznać, że zgłoszenie się na to szkolenie, było jedną z lepszych decyzji. Nie spodziewałam się, że pomoże mi on tak otworzyć się na osoby z innych państw. Chociaż na początku czułam się przytłoczona dużą ilością osób, to pod koniec było mi smutno, że projekt się kończy i musiałam się z nimi wszystkimi pożegnać. 

Bardzo doceniam wsparcie osób z Level Up i przede wszystkim Zosi jako naszej liderki. Naprawdę czułam, że jakby coś się działo, to zawsze mogę się do niej zgłosić i z nią o tym pogadać. 

Też zaskoczeniem było dla mnie to, jak włączyłam się podczas tego projektu. Tak dobrze się podczas niego bawiłam, że nie przejmowałam się tym, co będzie się działo, po tym, jak wrócę do domu. Po prostu żyłam tu i teraz i cieszyłam się każdą chwilą szkolenia.

Zdecydowanie polecam takie wyjazdy swoim rówieśnikom. Poszerzają one bardzo perspektywę i otwierają na świat.  

Zuzanna, Grecja, szkolenie – Ancient Olympic Spirit Illuminates Young People

Zobacz także: Więcej o projekcie Ancient Olympic Spirit Illuminates Young People