Street based youth work-Zdjęcie Grupowe

Nauczyłem się, jak wygląda praca z młodzieżą w warunkach otwartych i czym charakteryzuje się taka praca…

Projekt uważam, za bardzo udany. Organizatorzy zapewnili najlepsze warunki do wchłaniania wiedzy, która przekazywał nam trener. Nauczyłem się, jak wygląda praca z młodzieżą w warunkach otwartych i czym charakteryzuje się taka praca. Jestem bardzo wdzięczny za poznanie również wielu wartościowych młodych ludzi, którzy dzielili się swoimi perspektywami. Wiem, że rzeczy, których nauczyłem się podczas wyjazdu, bardzo przydadzą się w moim życiu zarówno zawodowym jak i prywatnym. 

Jakub, 22 lata, Szkolenie ,,STREET BASED YOUTH WORK” w Idrija

Jakub Theimert

Temat dotyczący pracy z młodzieżą był niezwykle inspirujący, a wiedza, jaką zdobyłem, była po prostu nieoceniona….

Szkolenie było niezwykłe i zdecydowanie stanowiło moje najlepsze doświadczenie z programu Erasmus+! Temat dotyczący pracy z młodzieżą był niezwykle inspirujący, a wiedza, jaką zdobyłem, była po prostu nieoceniona. Trenerzy byli nie tylko wyjątkowo wykwalifikowani, ale także widać było, że to ich największa pasja- zaangażowanie i miłość do pracy były zaraźliwe. Spotkanie innych uczestników z zagranicy było fascynujące, a nasza współpraca była niesamowicie owocna.
Jestem niezmiernie wdzięczny za możliwość uczestnictwa w tym projekcie. Nie tylko zdobyłem nowe, wartościowe doświadczenie, ale także miałem okazję spędzić tydzień w pięknym miasteczku w górach, w którym atmosfera była po prostu magiczna!
Organizacji LEVEL UP dała mi wsparcie w każdym momencie szkolenia, zarówno w przygotowaniu przed projektem, jak i w trakcie jego trwania. Ich zaangażowanie i pomoc były bardzo przydatne przy kupnie biletów oraz zorganizowaniu całej podróży 🙂
To był naprawdę fantastyczny projekt, który przyniósł mi wiele wiedzy, niezapomnianych chwil i cennych kontaktów. Jestem wdzięczny za tę szansę i wszystkie nowe lekcje, jakie wyniosłem z tego wydarzenia.

Kacper, 23 lata, szkolenie ,,STREET BASED YOUTH WORK” w Idrija

Kacper Kuca

Wielkim zaskoczeniem była gościnność Słoweńców, którzy na każdym kroku próbowali nam pomóc, nawet nie znając angielskiego…

 

Wymianę wspominam bardzo dobrze. Miejsce, w którym przebywaliśmy, było czymś zupełnie dla mnie nowym, ponieważ znajdowało się w małym, urokliwym górskim miasteczku Wielkim zaskoczeniem była gościnność Słoweńców, którzy na każdym kroku próbowali nam pomóc, nawet nie znając angielskiego. Sama ekipa organizatorów była świetna, ponieważ prawie codziennie zabierała nas do różnego rodzaju restauracji, aby poznać lokalną kulturę I smaki, dzieliła się wiedzą o kulturze I o lokalnych  tradycjach. Dodatkowo byli bardzo otwarci i chcieli abyśmy jak najlepiej, spędzali tam czas.

Temat wymiany był bardzo ciekawy, a dodatkowym plusem było to, że nasze pomysły mogliśmy wcielić w życie, organizując zabawy dla lokalnych dzieci. Level up od początku do końca okazywał  nam wsparcie, dając rady oraz pomagając z niezbędnymi formalnościami.

Kasia,23 lata, szkolenie ,,STREET BASED YOUTH WORK” w Idrija

Kasia Grońska

Podczas kursu mielismy okazję zwiedzić Idriję z przewodnikiem, zajrzeć do najstarszych domów górniczych i posłuchać ciekawych opowieści w pięćset letniej kopalni rtęci….

16-23 października miałam okazję wziąć udział w kursie treningowym w Słowenii, w urokliwym miasteczku, 60 km od stolicy-Idrija.

Tematem kursu był Youth Street Work, czyli jak odciągnąć młodych ludzi od ekranów komputerów czy telewizorów i zachęcić do gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczestnikami kursu byli pracownicy młodzieżowi z Bułgarii, Grecji, Polski, Czech i Słowenii.

Mieszkaliśmy w hostelu, prowadzonym przez organizację młodzieżową, Mladinsky Center, w samym centrum Idriji- najstarszego słoweńskiego, górniczego miasteczka.

Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych trenerów z Mldinsky Center Idrijai ”Ulicznych smoków” z Ljubljany. Opowiadali nam o swoich doświadczeniach, pracy na ulicy z młodzieżą i uczyli jak przygotować własne gry i zabawy.

Podczas kursu mielismy okazję zwiedzić Idriję z przewodnikiem, zajrzeć do najstarszych domów górniczych i posłuchać ciekawych opowieści w pięćset letniej kopalni rtęci.

Organizatorzy starali się pokazać nam swoje miasto, również od strony kulinarnej-prawie codziennie zabierali nas do restauracji na regionalne jedzenie.

Kurs to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również praktyczne-mieliśmy za zadanie poznać lokalną młodzież i ich ulubione miejsca i bawić się z nimi.

To, co było dla mnie innowacyjnym pomysłem to van, który należał do organizacji goszczącej, pełen różnych piłek, gier, sprzętu sportowego, żeby odwiedzać młodzież w odległych, górskich wioskach.

Jestem wdzięczna organizacji Level UP za umożliwienie mi wzięcia udziału w tym kursie, był on bardzo przydatny w mojej pracy z młodzieżą, nauczyłam się jak organizować im czas wolny w kreatywny i wolny od mediów sposób. W Słowenii spotkało nas ciepłe przyjęcie, chociaż prawie cały czas padał deszcz i aura nie sprzyjała wycieczkom.

Wróciłam do domu pełna wrażeń i pomysłów, wszystkim, którzy zastanawiają się, czy wziąć udział w podobnym kursie Erasmusa-polecam.

NAPRAWDE WARTO

Małgorzata, szkolenie ,,STREET BASED YOUTH WORK” w Idrija

Małgosia Małachowska