logo erasmus+

Czas trwania projektu: 

2020-12-01 – 2022-02-28

Numer referencyjny

2020-1-PL01-KA204-081806

Out with burn out !

Wypalenie jest skutkiem kumulacji nieodreagowanego stresu w dłuższej perspektywie, co objawia się jego konsekwencjami w fizjologii, emocjach, relacjach z innymi itp. Dotyka wielu etapów życia, tak jak osoba, która na nie cierpi, początkowo nie zdaje sobie z tego sprawy prawdziwy powód tych negatywnych zmian. To wszystko skutkuje gorszym samopoczuciem i problemami zdrowotnymi. Niektóre z konsekwencji to: chęć izolacji, gorsze relacje z innymi, brak zainteresowania dotychczasowymi hobby, problemy z radzeniem sobie z emocjami, gorsza wydajność i efektywność, utrata radości z pracy i codziennych czynności, problemy z koncentracją, pamięcią, kreatywnym myśleniem. Stres i presja związana z zaangażowaniem społecznym powoduje utratę motywacji i siły do pracy i de facto zmiany świata na lepszy – to właśnie dla osób pracujących w III sektorze ma największą wartość. „Wypalenie” staje się coraz częściej tematem poruszanym dyskusja – głównie w biznesie, wciąż nie w trzecim sektorze. 

Celem jest podkreślenie, że wypalenie jest powszechnym problemem, a także zajmuje dużo miejsca w trzecim sektorze, dotykając ludzi takich jak osoby pracujące z młodzieżą, liderzy organizacji pozarządowych, aktywiści, edukatorzy itp. Wszystkie zaangażowane organizacje działają dla dobra lokalnego, narodowego czy międzynarodowego, rozwiązywanie problemów młodzieży i innych grup. Wielokrotnie zapominając o sobie i swoim dobru. Jak powszechnie wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć. Potrzeba pomagania innym popycha nas dalej. ważne jest, aby zapewnić odpowiednią pomoc innym w III sektorze. 

Dlatego w naszym projekcie ważne jest, abyśmy się uczyli, znajdowali i pracowali nad innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym unikniemy wypalenia wśród edukatorów, osób pracujących z młodzieżą, trenerów, aktywistów, dzięki czemu , mogą dalej szerzyć dobro, positi mają energię i pracują dla innych. Aby to zrobić, w pierwszej kolejności muszą nauczyć się nad tym pracować samodzielnie. 

Działania, które zostaną podjęte w projekcie:

 • Trzy szkolenia międzynarodowe dla pracowników III sektora i edukatorów
 • 2 spotkania międzynarodowe partnerów 
 • Powstanie broszura upowszechniająca wiedzę z zakresu wypalanie w III sektorze
 • Wydarzenia upowszechniające po każdym ze szkoleń transferujące wiedzę na osoby z lokalnego otoczenia organizacji partnerskich i lidera. 

Co robimy podczas projektu:

  • Wspólnie będziemy pracować nad innowacyjnymi metodami, które wdrożymy w swoje życie i nauczymy ich innych ludzi pracujących w III sektorze. Każda organizacja partnerska zaprezentuje sposoby pracy nad zapewnieniem dobrej atmosfery podczas radzenia sobie z problemami innych. 
  • Zorganizujemy 3 szkolenia, na których nauczymy się nowych innowacyjnych metod od zaangażowanych organizacji, przedyskutujemy problemy, odczucia, które te problemy wywołują, i będziemy pracować nad metodami radzenia sobie w sytuacjach stresowych
 •  Porozmawiamy o profilaktyce zdrowia psychicznego oraz czynnikach, które w III sektorze sprawiają że jesteśmy tak wypaleni
 •  Stworzymy grupę na fb wspierania osób zainteresowanych problemem
 • Powstanie broszura nt. wypalenia z poradami jak sobie z nimi radzić.  

Rezultaty projektu

[PL] Brochure by Myroslav Nidzelskyi

Organizacje biorące udział w projekcie:

Logo Dream Youth Actives

Stowarzyszenie LEVEL UP

Lider projektu

POLSKA

Logo Dream Youth Actives

ASOCIATIA A.S.E.L. RO

Partner

Bukareszt Rumunia

 

Logo Dream Youth Actives

INSTITUTUL DE INSTRUIRE IN DEZVOLTARE MILLENIUM

Partner

Kiszyniów, Mołdawia

Logo Fiatalok Egységben Egyesület

POSITIVE YOUTH

Partner
Szwecja

Projekt realizowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.