22 marca, 2022

Zadowolona kobieta, siedząca na plaży przy zachodzącym słońcu

Czy zastanawiałeś(aś) się kiedyś nad siłą afirmacji? Dr Masaru Emoto dzięki swojemu fenomenalnemu odkryciu udowodnił, że intencje mają wielką moc. Zwrócił oczy świata nauki w zupełnie nowym kierunku. My również zdecydowaliśmy się wykonać ten prosty eksperyment. Wyniki były zaskakujące. Sprawdź sam, jaki jest wpływ pozytywnych myśli na Twoje życie!


Czego na temat pozytywnych myśli dowiadujemy się od Masaru Emoto?

Naukowiec wraz ze swoim zespołem badawczym przeprowadzili eksperyment ukazujący wpływ intencji na strukturę wody. Woda była poddawana działaniu różnych czynników. Wśród najbardziej znaczących znajdowały się: słowa, muzyka oraz modlitwa. Następnie każda z próbek była oziębiana do temperatury -5 stopni Celsjusza. Wyniki eksperymentu przerosły najśmielsze oczekiwania. Woda poddana pozytywnym emocjom i komunikatom wyrażającym miłość, wdzięczność i współczucie, tworzyła złożone i symetryczne kryształy. Natomiast próbki do których kierowano treści negatywne i przepełnione nienawiścią połączyły się w rozlaną i chaotyczną strukturę.

Dlaczego to dla nas ważne? Nie jest tajemnicą, że ludzkie ciało składa się aż w 70% z wody. A co więcej, nasz mózg to w 90% woda. Wniosek z tego eksperymentu nasuwa się sam wpływ pozytywnych myśli na nasz organizm jest ogromny! Dlatego pamiętaj – stay positive!

 

Jak wykonać taki eksperyment w domu?

To nic trudnego! Z łatwością możesz odtworzyć ten eksperyment. Będziesz potrzebować dwóch słoików, ugotowany ryż oraz wodę. Pamiętaj, by dokładnie umyć i wyparzyć słoiki, aby ich powierzchnia była wolna od bakterii. Do przygotowanych naczyń włóż po równej ilości ryżu, który następnie zalej wodą. Na jednym słoiku naklej karteczkę z pozytywną wiadomością, na przykład „Kocham Cię”, a na drugim wiadomość odwrotną, np. „Nienawidzę Cię”. To ważne, żeby obie  próbki umieścić obok siebie, w celu zapewnienia im takich samych warunków. Nie zapomnij, by codziennie mówić do swoich słoików frazy wypisane na karteczkach. Nie zniechęcaj się, eksperyment może trwać nawet do 3 tygodni. Na efekty warto czekać. W ten sposób sam przekonasz się o wpływie pozytywnych myśli.

 

Korzyści pozytywnego myślenia

Pamiętaj, że optymistyczne podejście do życia nie uchroni Cię przed nieprzyjemnymi zdarzeniami. Jednakże poprzez praktykowanie wdzięczności i cieszenia się z małych rzeczy, nabierzesz zupełnie innej perspektywy i inaczej spojrzysz na dane sytuacje. Jakie zalety wynikają z pozytywnego myślenia? Jest ich naprawdę wiele! Są to np.:

  • większa odporność na choroby m.in. depresję, choroby układu krwionośnego, nowotwory
  • lepsze samopoczucie
  • większa tolerancja na ból
  • lepsza umiejętność radzenia sobie ze stresem
  • polepszenie relacji międzyludzkich
  • umiejętność przystosowania się do zmian
  • większa pewność siebie

 

Podsumowanie

Lekcja, którą możemy wyciągnąć z odkryć japońskiego naukowca jest niezwykle ważna. Twoje emocje mają ogromny wpływ nie tylko na Ciebie, ale też na środowisko dookoła. Dbaj o swoje zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. I co najważniejsze pielęgnuj pozytywne myśli o sobie, bo masz wpływ na to jak się czujesz. Być może dobrym sposobem, aby częściej koncentrować się na optymistycznych stronach naszej rzeczywistości, będzie medytacja? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat i przetestuj to rozwiązanie na własnej skórze!

autorka: Natalia Garbaczewska

korekta: Maja Podraska

 

Źródła:

1. https://thewellnessenterprise.com/emoto/

2. https://akademiawitalnosci.pl/potega-naszych-intencji-czyli-eksperyment-z-ryzem/