zdjęcie grupowe podróżników w ramach projektu Discover it yourself z flagą UE

Główna rzecz, jaką wyniosłam z projektu to większa otwartość do ludzi i chęć ich poznawania.

Główna rzecz, jaką wyniosłam z projektu to większa otwartość do ludzi i chęć ich poznawania. Nie zawsze lubiłam spędzać czas z nowo poznanymi osobami, a po tym projekcie jestem w stanie już zauważyć, że zmieniło mi się to na lepsze. Nauczyłam się lepszej współpracy i radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Spotkałam bardzo ciekawe osoby, które nawet nie mieszkają na terenie Europy i zauważyłam, że mają inne, równie interesujące poglądy na życie codzienne w europejskich miasteczkach. Pozytywnie zaskoczyła mnie otwartość ludzi we Włoszech, zawsze są uśmiechnięci, mili i pomocni. Takie nastawienie jest o niebo lepsze, i o wiele lepiej spędza się czas wśród takich ludzi. Jeśli chodzi o jedzenie w krajach, w których byłam, to nie ukrywam, że włoska kuchnia przeważyła i najlepiej ją wspominam. Pewnie dlatego, że najbardziej ją lubię. Próbowałam włoskich past oraz pizz i z pewnością różnią się one od włoskiej kuchni, która jest w Polsce.

Komunikacja 

Próbowałam przełamywać swoją barierę odnośnie do komunikacji w obcym języku. Nie zawsze szło mi to najlepiej ze względu na stres, ale w trakcie robienia ankiet starałam się pozbyć niepotrzebnego stresu i płynnie rozmawiać. Jestem niesamowicie wdzięczna za grupę, która została mi przydzielona, mimo tego, że każdy z osobna różnił się na swój sposób to i tak dogadywaliśmy się bardzo dobrze. Bez przerwy był śmiech, czy to w pociągach, czy w restauracjach, jak i podczas gier w uno. Dobrze ze sobą spędziliśmy czas, każdy każdego wspierał i nie było żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Najzabawniejszy moment, jaki pamiętam to robienie maseczek w pociągu, z którego chwile później nas wyrzucili ze względu na awarie. Na szczęście chwile później jechał kolejny do tego samego miejsca, więc daliśmy radę bez większych komplikacji.

Wsparcie podczas podróży

Organizacja Level Up bardzo nas wspierała podczas całego etapu przygotowań i podróży, byliśmy z nimi w stałym kontakcie i w razie wątpliwości pomagali nam je rozwiązać.
Bardzo dziękuję każdemu z mojej grupy za dobrze spędzony czas, szacunek, wspieranie i pomoc (Michał dzięki za plecak). W szczególności dziękuję naszej liderce Paulinie za niesamowitą organizację i pomoc, bez niej na pewno ta podróż nie wyglądałaby, tak jak wyglądała, czyli świetnie. Podróż wspominam cudownie, każdemu wszystko opowiadam z wielkim podekscytowaniem, było to coś niesamowitego, poznać tylu ludzi i zwiedzić tyle nowych miejsc w tak krótkim czasie. Jeszcze raz dziękuję za możliwość wzięcia udziału w tym projekcie.

Nina, 18 lat, DISCOVER IT YOURSELF

Discover it yourself - Kierunek Mediolan

Projekt Discover It Yourself był zdecydowanie moją dotychczas największą życiową przygodą.

Nauczył mnie organizacji wyjazdów, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i przede wszystkim przekraczania własnych barier. W trakcie wyjazdu poznałam wiele cudownych osób. Cieszę się, że mogłam być z nimi w grupie i razem przeżyć tę podróż. Mimo że różniliśmy się od siebie na wiele różnych sposobów- szybko złapaliśmy dobry kontakt, dzięki czemu nawet kilkunastogodzinne przejazdy w pociągu były przyjemne. Nie brakowało śmiechu, żartów i oczywiście gry w karty. 

Poznawanie nowych…

Jestem osobą, która uwielbia poznawać nowe kultury czy próbować tradycyjnych potraw, więc cały projekt stanowił dla mnie niesamowite przeżycie. Bardzo cieszę się, że otrzymałam tę szansę od LEVEL UP i dziękuję za bardzo dobre przygotowanie nas do wyjazdu oraz pomoc w trakcie.

Podróż

Cała podróż była pełna przygód i zwiedzania niesamowitych miejsc. Najlepiej wspominam naszą wizytę w Klubie Jazzowym w Paryżu, gdzie tańczyliśmy do muzyki na żywo, a zaraz później pojechaliśmy podziwiać nocną Wieżę Eiffla. Bardzo podobało mi się też nad jeziorem Como. Zakochałam się w tych widokach i zdecydowanie chciałabym kiedyś tam wrócić. Jedna z zabawniejszych sytuacji, które wspominam to robienie sobie maseczek w pociągu, tylko po to, żeby chwile później dowiedzieć się o tym, że jest awaria i musimy wysiąść. Na szczęście wszystko się udało i zdążyliśmy dojechać do Berlina na czas, żeby zameldować się w hostelu. 

 

Cieszę się, że mogłam być częścią tego projektu i przeżyć ten niezapomniany wyjazd. Dziękuję.

Anastazja, 18 lat, DISCOVER IT YOURSELF

Discover it yourself - kierunek Mediolan

Był to pierwszy większy projekt, w którym miałem okazję wziąć udział.

Bez wątpienia mogę powiedzieć, że była to najaktywniejsza z moich dotychczasowych podróży. Zwiedzenie tylu pięknych i unikalnych miejsc uświadomiło mi tylko, jak wiele świat przede mną ukrywa. Szczególnie urzekł mnie Wiedeń, który wręcz otaczał nas cudownym klimatem i architekturą. Oprócz tego mogę przyznać, że po tym wyjeździe każda osoba z naszej grupy została niemal ekspertem w kwestii organizowania wypraw 🙂

Nie mogę nie wspomnieć o naprawdę wspaniałych osobach, których miałem okazję poznać. Od razu załapaliśmy wspólny język i przez cały wyjazd dotrzymywała nam pozytywna atmosfera.

Jeśli miałbym dać jedną radę osobie, która będzie kiedyś się zastanawiała nad wzięciem udziału w takim projekcie, to powiedziałbym, żeby się nie zastawiać i brać w ciemno. Były to wspaniałe 12 dni, które w mojej pamięci pozostaną na długi czas. Wszystko, co wyciągnąłem z tej podróży, jest jedną z najważniejszych lekcji w moim życiu.

Mateusz, 18 lat, DISCOVER IT YOURSELF

 

Discover it yourself Mediolan

Projekt znaczył dla mnie bardzo dużo, ponieważ wyniosłem z niego wiele pięknych wspomnień i nauczyłem się organizować podróże na przyszłość.

Była to duża szansa do zwiedzania Europy i poznawania nowych ludzi, kultur i smaków. Nowością była dla mnie kuchnia zachodnia, która w przeciwieństwie do naszej jest bardzo lekka. Najważniejszymi nowościami były ślimaki  i croissanty w Paryżu. Podróż też wiązała się z przełamywaniem barier, właśnie na tej podróży przełamałem barierę językowa, której bałem się najbardziej. Wdzięczny jestem za szansę, jaką dostałem od projektu Level UP i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze na kilka wyjazdów  pojechać, bo są to niezapomniane wspomnienia. Taką sytuacją jest to jak byliśmy nad jeziorem Como we Włoszech, wskakiwanie do wody, wspaniałe krajobrazy i wracanie do domu na boso przez rozwalone klapki. Chciałbym bardzo podziękować projektowi Level UP za tworzenie takich możliwości dla młodzieży i za to, że mogłem w jednej z tych podróży uczestniczyć.

Michał, 18 lat, DISCOVER IT YOURSELF

 

Discover ut yourself Mediolan

Mogę szczerze przyznać, że był to jeden z najlepszych wyjazdów w moim życiu.

Nie chodzi tylko o niesamowite miejsca, które odwiedziliśmy i które zawsze były moim marzeniem (Paryż), ale także o ludzi. Przed wyjazdem wspólnie z rodziną obawiałam się tego, jak będzie, jakie osoby spotkam, ale projekt w pełni przerósł moje oczekiwania. 

Jako grupa mająca za cel Mediolan, poradziliśmy sobie w wielu kryzysowych sytuacjach, gdy np. w trakcie drogi do Berlina kazano wszystkim opuścić pociąg. Projekt Discover it yourself to przede wszystkim ludzie- bez nich nic by nie powstało. Serdeczne podziękowania dla Justyny i Zosi, które były dla nas ogromnym wsparciem. W trakcie wyjazdu powiększyłam swoją świadomość co do krajów europejskich i ich kultur. Wielokrotnie próbowaliśmy regionalnych dań, które wpasowały się w nasze kubki smakowe. Z racji tematu przewodniego Włoch- były to głównie makarony i pizza. 

Jestem wdzięczna za możliwość wyjazdu z niesamowitymi ludźmi. Z perspektywy czasu jeszcze bardziej doceniam każdą chwilę i chętnie wracam myślami do najlepszych wspomnień np. gdy siedzieliśmy wspólnie na schodkach przed wieżą Eiffla w nocy przy akompaniamencie romantycznej muzyki. 

W trakcie także otworzyliśmy się, na innych ludzi z Europy przeprowadzając wywiady, ankiety, ale także wymieniając się doświadczeniami co do podróży i uśmiechem. Myślę, że początkowo każdy miał w sobie małą barierę przed interakcją z obcymi, lecz wspólnie dawaliśmy sobie wsparcie i powoli uczyliśmy się nowych umiejętności. 

Ten projekt z pewnością wzbudził we mnie jeszcze większą chęć podróżowania oraz poznawania świata i ludzi. 

 

Natalia, 18 lat, DISCOVER IT YOURSELF

 

Discover it yourself mediolan

Ten projekt nauczył mnie, spodziewać się niespodziewanego.

Tego, że jeśli odjedzie pociąg, zawsze będzie następny i myślę, że to doświadczenie można wyobrazić sobie w codziennym życiu. Tego, że zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie mimo trudności na drodze. Spotkałam wspaniałych ludzi, którzy byli moimi towarzyszami podczas wyjazdu, a także poznałam świetne osoby robiąc ankiety, wywiady czy odwiedzając organizacje.

Kuchnia włoska

Najlepiej wspominam kuchnię włoską, która jest moją ulubioną. Jedzenie potraw we Włoszech podczas wyjazdu sprawiało, że moje kubki smakowe były w siódmym niebie przez ten czas. Chociaż jedzenie w innych państwach również mnie nie zawiodło. Myślę, że nie miałam żadnych większych barier podczas wyjazdu- jedyne czego się obawiałam, to czy poradzę sobie jako lider grupy. Jestem niesamowicie wdzięczna za przygodę, którą mogłam przeżyć dzięki organizacji LEVEL UP, ponieważ spełniłam podczas tej podróży swoje marzenia. Z tego miejsca pragnę ogromnie podziękować Justynie i Zosi za wsparcie, które otrzymywałam przed, podczas i po podróży. Te dziewczyny są niezastąpione. Zabawną historią podczas wyjazdu było to, że co chwilę powtarzałam swojej grupie, aby pili wodę i ją uzupełniali (mieliśmy butelki z filtrem). W którymś momencie znów przypomniałam o nawadnianiu się i wówczas zorientowałam się, że moja butelka została na poczcie, gdy wysyłałam pocztówkę. 

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować organizacji LEVEL UP, za wybranie mnie na lidera projektu, ponieważ podczas tego wyjazdu bardzo mocno rozwinęłam swoje umiejętności organizacyjne, a także spełniłam swoje marzenia. 

 

Paulina, DISCOVER IT YOURSELF

 

Discover it yourself Mediolan