E-volunteering – key to be active
Z powodu pandemii młodzi ludzie napotykają wiele trudności, aby móc poszerzyć swoje umiejętności, kompetencje i doświadczenia zawodowe. Wiele możliwości zostało zamkniętych z powodu ograniczeń, kwarantanny, zamkniętych granic itp. Osoby pracujące z młodzieżą i wychowawcy zostali zmuszeni do wstrzymania swoich działań lub przeniesienia wszystkiego do formy online. Był to bardzo trudny czas dla wszystkich, aby pokonać nowe bariery.
Numer referencyjny
2020-1-PL01-KA227-YOU-096282
Okres trwania projektu
15.06.2021 – 14.02.2023
Podczas projektu chcielibyśmy poznać dobre praktyki, które zostały wdrożone przez europejskie organizacje podczas obowiązujących ograniczeń, które zapewniły i utrzymały motywację młodych ludzi oraz pomogły im być aktywnymi społecznie i zawodowo. Zmapujemy możliwości wykorzystania informatycznych narzędzi edukacyjnych do przygotowania kreatywnych lekcji oraz stworzymy narzędzie, które pomoże wolontariuszom i organizacjom dopasować się do siebie, spełnić ich potrzeby i oczekiwania. Ponadto będziemy promować możliwości e-wolontariatu jako sposobu na zwiększenie umiejętności i kompetencji.
Planowane efekty naszej współpracy:
1. O1 – Badania wśród organizacji pozarządowych z całej Europy na temat tego, jak różnym organizacjom udało się utrzymać aktywność zawodową młodych ludzi w czasie pandemii. Stworzone badania będą prowadzone na terenie całej Europy. Wyniki będą cenne dla organizacji i rządów jako informacja zwrotna o tym – jak aktywny pozostał III sektor w czasie kryzysu i jak bardzo zaangażował młodzież w swoje działania.
2. O2 – Gry wirtualne jako nowe narzędzie angażowania i edukacji młodzieży.
3. O3 – Test sprawdzający zostanie przygotowany zarówno dla potencjalnego wolontariusza, jak i potencjalnej organizacji pozarządowej, które zamierzają podjąć współpracę. Ten sam kwestionariusz będzie wypełniany przez organizację, która szuka wolontariusza oraz przez wolontariusza, który szuka działań społecznych, a następnie po wypełnieniu zostaną im pokazane wyniki.
4. 12 edukatorów z 4 krajów będzie miało szansę zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności informatyczne podczas międzynarodowego szkolenia w Larissie w Grecji.
Rezultaty projektu
Organizacje biorące udział w projekcie:
Stowarzyszenie LEVEL UP
Lider projektu
POLSKA
INSTITUTE OF ENTREPRENEURSHIP DEVELOPMENT
Partner
GRECJA
VIENNA ASSOCIATION OF EDUCATION VOLUNTEERS
Partner
AUSTRIA
Proutist Universal Malta
Partner
MALTA