Grupa ludzi na szkoleniu, siedząca na podłodze

Bardzo się cieszę, że mogłam podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi e-wolontariatem z osobami z tak różnych państw…

Bardzo ciekawa tematyka zajęć, duża różnorodność warsztatów, interesujące działania, które przygotowali uczestnicy z każdego kraju. Dużo śmiechu, zabawy i poważnych konwersacji. 

Bardzo zachęcam wszystkich do wyjazdów i odkrywania siebie – można się wiele nauczyć i dowiedzieć o sobie. Erasmus+ rozwija skrzydła, a nasz bagaż doświadczeń wygląda ciekawiej!

Justyna, 28 lat, E-volunteering simulation – Wymiana młodzieżowa

Zobacz także: Więcej o projekcie E-volunteering simulation

Spotkałam ludzi w różnym wieku oraz z różnymi doświadczeniami życiowymi…

Pomimo wielu różnic uważam, że grupa była bardzo zintegrowana i bezproblemowa. Z pewnością zamierzam utrzymywać kontakt z niektórymi osobami 🙂

Największą barierą było dla mnie otworzenie się na tak dużą grupę osób, dlatego starałam się rozmawiać z tymi, z którymi czułam się komfortowo.

Lokalni mieszkańcy, głównie ludzie starsi, byli dla mnie bardzo życzliwi. Dzięki nim mogłam dowiedzieć się trochę o historii Malty i usłyszeć kilka ciekawostek o tym kraju. 

Jestem wdzięczna za poznanie inspirujących ludzi. Uświadomili mi,  że czasem warto zwolnić i cieszyć się z życia takim, jakie jest. 

Każdy wyjazd uczy. Zachęcam, szczególnie młodych ludzi, do podróży i otwarcia się na innych. Jest to niesamowite doświadczenie i nauka o samym sobie.

Klaudia, 24 lata, E-volunteering simulation – wymiana młodzieżowa 

Zobacz także: Więcej o projekcie E-volunteering simulation

To, co najbardziej zachęciło mnie do udziału w projekcie to jego temat – e-wolontariat…

Chociaż sama angażuję się w niego w LEVEL UP i wydawało mi się, że już się na tym świetnie znam, okazało się, iż nabyłam dużo nowej wiedzy i umiejętności, które przydadzą mi się nie tylko w e-wolontariacie, ale też w pracy zawodowej lub na studiach. Poznałam m.in.: metodyki zarządzania projektami i wystąpienia publiczne oraz wiele cyfrowych narzędzi (Canva,Trello, Data Studio, Narzędzia Google czy Social Media).

Projekt był bardzo dobrze przygotowany.

Facylitatorki okazały się kompetentne oraz elastyczne dostosowując program do potrzeb uczestników. To jeszcze umiliło nam ten tydzień i pozwoliło z wymiany wyciągnąć jak najwięcej. 

Zespół LEVEL UP wspierał nas przez cały okres przygotowań do wyjazdu, jak i podczas samej wymiany – pomagał przy zakupie biletów, dotarciu do ośrodka oraz rozwiązywaniu wszelkich problemów logistycznych. Przygotował nam nawet śniadanie na drogę powrotną.

Ciekawym doświadczeniem było również samo odwiedzenie Malty. W porównaniu z krajami, w których do tej pory byłam, ten jest najbardziej odległy kulturowo. Ze względu na wpływy brytyjskie, ruch jest lewostronny, a wtyczki do kontaktów inne. Mieszkańcy Malty zrobili na mnie jednak bardzo pozytywne wrażenie – mili, pomocni, w większości mówili też po angielsku. Było tam także wielu turystów, a język polski można było usłyszeć w niemal każdym z odwiedzanych przeze mnie miejsc.

Z czystym sumieniem mogę polecić takie wyjazdy każdemu. Nawet jeśli obawiacie się komunikacji po angielsku, wymiany młodzieżowe są po to, aby się uczyć. Poza tym nie jedziecie tam sami, tylko w grupie zazwyczaj 5-6 uczestników z tego samego kraju, którzy zawsze są chętni do pomocy. Na Malcie były z nami osoby, które niemal w ogóle nie mówiły po angielsku, ale ich koledzy i koleżanki pomagali w tłumaczeniu, dzięki czemu skorzystali oni na projekcie tyle samo, co ci lepiej znający ten język. Takie projekty pozwolą Wam zdobyć nowe znajomości, rozwinąć kompetencje językowe i umiejętności miękkie. Co więcej, będą miały istotny wpływ na Wasze życie.

Marika, 25 lat, E-volunteering simulation – wymiana młodzieżowa 

Zobacz także: Więcej o projekcie E-volunteering simulation

Spotkałem wielu wspaniałych ludzi z organizacji jak i innych krajów…

Poznałem nowe narzędzia multimedialne i sposoby zarządzania projektami. Poszerzyłem wiedzę o e-wolontariacie i działalności Levelup. Jestem wdzięczny że mogłem brać udział w tej wymianie. Od LEvelup otrzymałem ogromne wsparcie przed i w TRAKCIE wymiany oraz po niej.

Polecam takie wyjazdy każdemu. 

Piotr, 19 lat, E-volunteering simulation – wymiana młodzieżowa 

Zobacz także: Więcej o projekcie E-volunteering simulation