Uczestnicy projektu na plaży z flagami swoich państw

Ten projekt był jednym z najlepszych doświadczeń mojego życia…

Ten projekt był jednym z najlepszych doświadczeń mojego życia. Dzięki udziałowi w nim miałam okazję poznać wiele cudownych osób z całej Europy, z którymi praktycznie od razu połączyła nas głęboka więź, która umożliwiła nam zbudowanie wspólnoty, w której każdy czuł się zrozumiany, doceniony i zawsze miał kogoś, na kogo mógł liczyć.
W trakcie zajęć, ale też poza nimi miałam okazję dowiedzieć się nowych rzeczy o samej sobie, moich możliwościach i wartościach, roli miłości w życiu człowieka oraz o innych ludziach, kulturach i językach (do tej pory udało mi się spotkać z trójką osób po zakończeniu wymiany i planuję w najbliższym czasie spotkać kolejne; znalazłam dzięki wymianie nowy ulubiony język, w którym codziennie staje się lepszą dzięki rozmowom z native speakerami, którzy uczą mnie nowych słówek). Stworzyliśmy też razem event dla lokalnej społeczności, co umożliwiło nam rozwinięcie umiejętności pracy w grupie, umiejętności językowych, kreatywności i dało nam szansę zapoznać się z mieszkańcami okolicznych miejscowości.
W trakcie wymiany poznaliśmy też kuchnię charakterystyczną dla różnych krajów, z których pochodzili uczestnicy a najbardziej hiszpańską. Tradycyjne dania takie jak paella, churrosy dostaliśmy w ramach naszych posiłków, co pozwoliło nam poznać kulturę Hiszpanii z jeszcze innej strony. Oprócz dań tradycyjnych, również zwykłe posiłki były bardzo dobre i przewyższyły moje oczekiwania.

Organizatorzy, tak jak i miejscowi, z którymi miałam kontakt, byli bardzo mili i pomocni. Dbali o to, by każdy uczestnik zjawił się na czas, prowadzili warsztaty z zaangażowaniem i posiadali niezbędną wiedzę. Zauważyli również potrzeby uczestników i zmodyfikowali odrobinę niektóre zajęcia tak, byśmy mogli wyciągnąć z nich jak najwięcej. Widzieli naszą chęć podzielenia się wybranymi umiejętnościami czy wiedzą i tworzyli nam możliwości, by każdy chętny mógł przeprowadzić swoje zajęcia.
Przed wyjazdem najbardziej bałam się, że nie uda mi się znaleźć z nikim wspólnego języka, ale już pierwszego dnia moja obawa została rozwiana.
Jestem bardzo wdzięczna i chciałabym podziękować organizatorom, wszystkim uczestnikom, UE i oczywiście LEVEL UPowi za umożliwienie mi wzięcia udziału w tym projekcie i spędzenia cudownego czasu z jeszcze bardziej cudownymi ludźmi.
Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej ponieważ jest to wspaniała przygoda, która wnosi do twojego życia nową perspektywę na świat, nową wiedzę i umiejętności oraz daje okazję do stworzenia wielu międzynarodowych przyjaźni na lata

Adela, 20 lat, wymiana młodzieżowa w Vilanova De Arousa- „CONNECT WITH YOU(TH)

Dziewczyny patrzące w dal na plaże.

Dzięki temu projektowi nauczyłam się, jak ważna jest samoświadomość i wartości, którymi kierujemy się w życiu codziennym…

Wymiana „Connect with you(th)” była dla mnie wspaniałym doświadczeniem, dzięki któremu lepiej poznałam nie tylko kulturę innych krajów, ale również samą siebie. Dzięki temu projektowi nauczyłam się, jak ważna jest samoświadomość i wartości, którymi kierujemy się w życiu codziennym. Co było dla mnie również bardzo ważne, to możliwość wniknięcia w kulturę hiszpańską, ponieważ studiuję ten język na uniwersytecie. Podczas projektu spotkałam wielu inspirujących ludzi, z którymi na pewno pozostanę w kontakcie. To było wspaniałe doświadczenie, ponieważ mogłam się wiele nauczyć od innych osób. Wydaje mi się, że moją największą barierą była tematyka projektu, ponieważ podczas warsztatów należało „wniknąć w głąb siebie”, co wydawało mi się trudne. Dlatego również uważam, że ten projekt był bardzo rozwijający i pozwolił mi na lepsze poznanie siebie. Chciałabym wspomnieć, że jestem bardzo wdzięczna za wsparcie ze strony LEVEL UP zarówno przed, jak i podczas odbywania się projektu! Nie była to moja pierwsza wymiana młodzieżowa i mam nadzieję, że będę miała jeszcze kiedyś szansę, żeby uczestniczyć w takim projekcie, ponieważ za każdym razem wracam z nowymi doświadczeniami :). Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ jest to wspaniała okazja, żeby otworzyć się na świat jak i lepiej poznać siebie. Alicja, 21 lat, wymiana młodzieżowa w Vilanova De Arousa- „CONNECT WITH YOU(TH)

3 dziewczyny i 1 chłopak robiący sobie selfie

To z pewnością jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu…

Był to dla mnie niezwykle wartościowy projekt, z którego wyniosłem wiele cennych doświadczeń. Przede wszystkim nauczyłem się języka hiszpańskiego na poziomie umożliwiającym mi podstawową komunikację z lokalnymi mieszkańcami. Poznałem też wiele ciekawych ludzi z różnych krajów, z którymi nawiązałem przyjaźnie. Bardzo cenię sobie również doświadczenie pracy w grupie i zdolność do szybkiego adaptowania się do nowych sytuacji. Podczas wymiany miałem okazję spotkać się z wieloma ciekawymi ludźmi, którzy byli bardzo pomocni i życzliwi. Zaskoczyło mnie, jak tamtejsza społeczność ciepło i gościnnie potrafi przyjąć obcokrajowców. Kuchnia hiszpańska była dla mnie absolutnym hitem – uwielbiam tapas i paellę, a owoce morza były po prostu nie do opisania. Organizatorzy LEVEL UP byli zaangażowani i profesjonalni, co pozwoliło nam w pełni skupić się na projekcie i realizacji naszych pomysłów. Nie mieliśmy żadnych problemów z organizacją transportu czy zakwaterowania, a wszelkie pytania i wątpliwości były natychmiast rozwiązywane. Osobiście nie posiadałem żadnej bariery językowej i nie czułem się niekomfortowo. Jedną z najzabawniejszych sytuacji, której doświadczyłem podczas wymiany, było to kiedy próbowałem nauczyć języka polskiego jedną z nowo poznanych osób. Było to dla mnie nie lada wyzwanie, ponieważ polska fonetyka oraz gramatyka nie należy do najprostszych, ale udało mi się pokonać tę barierę i nauczyć ją kilku podstawowych zwrotów. Jestem bardzo wdzięczny za to doświadczenie i za to, że dostałem szansę uczestnictwa w tym projekcie. To z pewnością jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej ponieważ ów mobilności pomagają rozszerzać nasze horyzonty, umożliwiają poznawanie lokalnych kultur i nowych ludzi. Grzeorz, 18 lat, wymiana młodzieżowa w Vilanova De Arousa- „CONNECT WITH YOU(TH)

4 osoby pozujące do zdjęcia przed pomnikiem

To doświadczenie pomogło mi zrozumieć, jak ważne jest otwarcie się na nowe doświadczenia i poznawanie ludzi z innych kultur…

To była moja pierwsza wymiana młodzieżowa, więc nie wiedziałam, czego się spodziewać, ale zostałam pozytywnie zaskoczona. Warsztaty były bardzo interesujące, a tematy poruszane na nich dotyczyły wielu ważnych kwestii, takich jak kultura, sztuka czy wyzwania, z jakimi młodzi ludzie muszą się zmagać na całym świecie. Poznałam wspaniałych ludzi z różnych krajów, którzy byli bardzo otwarci i inspirujący. Bardzo miło zaskoczyło mnie, jak łatwo było nawiązać nowe przyjaźnie z ludźmi, których wcześniej nie znałam. Organizatorzy byli bardzo profesjonalni i przyjacielscy, zawsze gotowi pomóc, gdy tylko było to potrzebne. Ich entuzjazm i pozytywne podejście do życia zrobiły na mnie wrażenie. Jedzenie było przepyszne i nigdy go nie brakowało, opcja wegetariańska miło mnie zaskoczyła jakością. Cieszę się, że miałam okazję poznać różne perspektywy na życie i kulturę oraz nauczyć się wiele o sobie. To doświadczenie pomogło mi zrozumieć, jak ważne jest otwarcie się na nowe doświadczenia i poznawanie ludzi z innych kultur. Zdecydowanie polecam tego typu wyjazdy młodzieżowe. To nie tylko doskonała okazja do poznawania nowych ludzi i kultur, ale także do rozwijania umiejętności językowych i osobistych. Dziękuję za tę wspaniałą inicjatywę i za tak cenne doświadczenie. Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ jeden projekt potrafi zmienić naszą perspektywę na wiele istotnych spraw w życiu. Izabela, 19 lat, wymiana młodzieżowa w Vilanova De Arousa- „CONNECT WITH YOU(TH)

4 osoby pozujące do selfi

Z projektu wróciłem wypoczęty, bardziej pewny siebie oraz bardziej otwarty na kontakt z innymi ludźmi…

Z projektu wróciłem wypoczęty, bardziej pewny siebie oraz bardziej otwarty na kontakt z innymi ludźmi, zwłaszcza z obcokrajowcami. To, czego nauczyłem się podczas trwania tego projektu, to m.in. słuchanie siebie, swojego organizmu oraz zawieranie nowych relacji z innymi. To, co było dla mnie zaskoczeniem, to otwartość innych uczestników projektu podczas warsztatów, które były czasami bardzo personalne. Kuchnia podczas wyjazdu była dosyć różnorodna. Jedzenie było świeże i smaczne. Mieliśmy okazję spróbować kilku dań z kuchni hiszpańskiej. Największą barierą był dla mnie stres związany z wypowiadaniem się w języku angielskim oraz niektóre warsztaty poruszające bardzo osobiste problemy. Jestem wdzięczny za możliwość uczestnictwa w tak ciekawej wymianie. Jestem dumny, że mieszkam w kraju, który jest częścią Unii Europejskiej i mogę brać udział w takich wymianach. Zabawną sytuacją, która miała miejsce podczas trwania tego projektu, była dla mnie ta, gdzie brałem udział w “sexy dance workshop” z dziewczynami z Portugalii. Było to dla mnie bardzo zabawne, zwłaszcza, że pomysł był bardzo spontaniczny, a w czasie tych warsztatów mieliśmy przygotowywać koncepcję pewnego zadania, na którym średnio się skupiliśmy. Oczywiście przed, w trakcie i po wymianie mogłem cały czas liczyć na wsparcie od organizacji LEVEL UP, za co chciałbym podziękować Magdalenie Budzisz! Magda była naszym “aniołem stróżem”. Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ są to wyjazdy finansowane ze środków Unii Europejskiej, w których każdy może brać udział bez względu na sytuację materialną. Te wyjazdy są skarbnicą wiedzy i wspaniałego doświadczenia oraz nowych pięknych znajomości. Bartosz, 20 lat, wymiana młodzieżowa w Vilanova De Arousa- „CONNECT WITH YOU(TH)

3 dziewczyny próbujące złapać autostop