Wymiana młodzieżowa w Adzie. Stay offline in 21st century. Serbia.

Serbowie byli niesamowicie pomocni oraz pozytywni mimo wielu różnic które nas dzielą.

Stay offline in 21st century był dla mnie bardzo rozwijającym projektem. Z jednej strony poznałem wiele niesamowitych i wartościowych osób. Z drugiej strony, nauczyłem się bardzo dużo nowych rzeczy. Na przykład nie tylko związanych z głównym tematem warsztatów ale również od innych uczestników z różnych krajów.
Zawsze ciekawiły mnie różnice między nami ludźmi z różnych państw. Na szczęście podczas wolnych nocy mieliśmy wystarczająco czasu żeby się zintegrować. Zaskakująca była dla mnie lokalna kuchnia w której zdecydowanie przeważały dania mięsne. Serbowie byli niesamowicie pomocni oraz pozytywni mimo wielu różnic które nas dzielą.
Z sekcji warsztatów najbardziej podobały mi się zajęcia z krytycznego myślenia. Po pierwsze poznałem tajniki fotografii i edytowania zdjęć. Nauczyłem się również debatować o problemach współczesnego świata. Bezsprzecznie polubiłem każdego rodzaju prace w zespołach. Były to niezapomniane 10 dni do których będę wracał jeszcze nie raz ze łzami szczęścia w oczach.

Podsumowując: chciałbym zachęcić wszystkich którzy nigdy nie brali udziału w takim projekcie żebyście nawet się nie zastanawiali nad uczestnictwem. Jeśli tylko nadarzy się okazja – korzystajcie. Przełamcie swoje bariery! Wyjdźcie ze swojej strefy komfortu! Z pewnością nie pożałujecie 😉 Według mnie jest to najlepsza forma nauki połączonej z odkrywaniem ,integracją między narodową oraz zabawą.

Adrian, 17 lat, wymiana młodzieżowa w Adzie – „Stay offline in XXI century”

The most important thing is to be understood by the others.

The project’s topic “Stay Offline in XXI century” is really current and necessary to talk about. Nowadays social media and the Internet is one of the most important parts of our lives, especially after the pandemic. Despite our wide knowledge of the network, there are numerous aspects that we were not aware of. Firstly dangers of social media or the ability to think critically and to spot the fake news. Thus, the exchange has raised our awareness of those problems. Moreover, the project taught me about social media marketing. 

During the project I had the opportunity to get to know a lot of people with different mindsets and backgrounds. It was really interesting and valuable experience. I am sure that I want to stay in touch with some of those people. 

The most surprising thing for me was the fact that in Serbia it is difficult to buy vegetarian food. It was really problematic for me, because I am a vegetarian. However, this was the only problem that I encountered during the project. Overall, I am really grateful for the opportunity to participate in such a wonderful experience.

I do recommend that people, especially those who want to improve their English skills, participate in such projects as it gives the possibility not only to enhance the ability to speak in English, but also to develop other competences. For me, the most wholesome advantage is the fact that you are forced to talk in another language and you do not have to be super correct. The most important thing is to be understood by the others, which is not that difficult as it may seem. Thus, I would like to say to those who hesitate through fear that they should not do it – give yourself a chance and it will definitely be worth it.

Natalia, 23 lata, wymiana młodzieżowa w Adzie – „Stay offline in XXI century”

0 komentarzy

Wyślij komentarz

też. w ten sam sposób. tak jak Ty, tak też ja. podobnie do tego. w przeciwieństwie do tego. z jednej strony … z drugiej strony. mimo to. przeciwnie. pomimo tego. podczas gdy, w.