Grupa ludzi na szkoleniu, siedząca na podłodze

Byłem pod wrażeniem organizatorów, którzy byli bardzo sympatyczni i zawsze służyli pomocą….

Wyjazd do Turcji był moją drugą wymianą. Podczas projektu poprawiłem swój język angielski a także nauczyłem się lepiej pracować w grupie. Zajęcia były ciekawe, codziennie polegały na czymś innym i pomagały integrować się z resztą uczestników. Na tej wymianie spotkałem też wiele wspaniałych osób z różnych krajów z którymi utrzymuje kontakt. W trakcie wymiany było trochę czasu wolnego podczas którego mogliśmy odwiedzić pobliskie restauracje, zwiedzić okolicę a co za tym idzie lepiej zapoznać się z resztą uczestników.

Wymiana miała miejsce w pięknym mieście Kemer, które z jednej strony miało morze a z drugiej malownicze góry. Bardzo dobrze wspominam też lokalnych mieszkańców tego miasta którzy byli bardzo otwarci. Byłem też pod wrażeniem organizatorów, którzy byli bardzo sympatyczni i zawsze służyli pomocą. Co do kuchni tureckiej to była bardzo ciekawa i różniła się od innych.

Projekt bardzo mi się podobał, cieszę się że mogłem wziąć w nim udział i poznać tyle fajnych osób. Podczas wymiany było też bardzo dużo zabawnych sytuacji, że aż ciężko mi jest wybrać jedną.

Uważam że był to super czas.

Polecam takie wyjazdy każdemu. Taki projekt to nie tylko okazja do pogłębienia wiedzy na jakiś temat czy poprawienia swojego języka ale jest to też okazja do stworzenia fajnych wspomnień i poznania wspaniałych ludzi.

Piotr,18 lat, wymiana młodzieżowa “Youth, shout aloud – we can save the breathe”

Zobacz także: Więcej o projekcie Youth, shout aloud – we can save the breathe

Lokalni ludzie, byli bardzo pomocni i sympatyczni.

Bardzo dobrze wspominam wymianę w Turcji, w której wzięłam udział. Był to dla mnie wyjątkowy czas, który spędziłam ze świetnymi ludźmi, a także podczas którego miałam okazję rozwinąć swoje umiejętności. Dzięki projektowi podniosłam swój poziom języka angielskiego, pogłębiłam wiedzę na temat ekologii oraz nieformalnej edukacji. Zajęcia były bardzo interesujące oraz wymagały od uczestników dużego zaangażowania, dzięki czemu udało mi się wynieść z nich aż tak dużo.

Organizatorzy wymiany okazali się bardzo przyjaznymi i otwartymi ludźmi, dzięki którym ten projekt stał się jeszcze bardziej udany. Ponadto, poznałam wiele osób z innych krajów, z którymi spędziłam niesamowity czas. Wymiana miała miejsce w Kemer, które zachwyciło mnie przepięknym krajobrazem oraz niepowtarzalną atmosferą. Miasto położone jest zarówno nad morzem, jak i w górach, co jeszcze bardziej wpłynęło na jego wyjątkowość. Zaskoczeniem dla mnie okazali się także lokalni ludzie, którzy byli bardzo pomocni i sympatyczni. Podczas wymiany wydarzyło się wiele cudownych i zabawnych chwil, które przez długi czas będę jeszcze wspominać. Jednymi z moich ulubionych aktywności były gra terenowa w Kemer oraz wyjazd do Antalyi.

Bardzo się cieszę i jestem wdzięczna za to, że mogłam wziąć udział w tej wymianie. Spędziłam w Turcji niesamowite chwile, poznałam wspaniałe osoby i zyskałam nowe umiejętności. Bardzo podoba mi się również podejście LEVEL UP do uczestników wymian, którzy zawsze służą pomocą i wsparciem. 

Z całego serca polecam wymiany międzynarodowe i sama chciałabym wziąć udział w kolejnych takich wyjazdach. Dzięki nim otworzyłam się na świat oraz innych ludzi, pokonałam blokadę językową, poznałam osoby z całego świata oraz nowe kultury. Wymiany są idealną szansą na rozwinięcie swoich umiejętności oraz stworzenie cudownych wspomnień.

Julia,18 lat, wymiana młodzieżowa “Youth, shout aloud – we can save the breathe”

Zobacz także: Więcej o projekcie Youth, shout aloud – we can save the breathe

Nie mogę się doczekać, aż kolejny raz dostanę możliwość wyruszenia na wymianę…

Fantastyczne doświadczenie! Wspaniale spędzony czas, zarówno na doszkalaniu się na temat ekologii – zanieczyszczeń powietrza, jak i poznawaniu kultur państw współuczestniczących. Przed każdymi zajęciami poznałam wiele nowych i ciekawych energizerów! Sesje były prowadzone w bardzo interesujący sposób, dzięki któremu mogliśmy się mocno zagłębić w temat wyjazdu. Poznałam wiele wspaniałych ludzi, z którymi z pewnością pozostanę na długo w kontakcie. Każdy był zaangażowany w zajęcia, dzięki czemu praca w grupie była bardzo przyjemna i bezproblemowa. Nawet gdy ktoś nie czuł się pewnie z językiem angielskim to starał się w każdy inny możliwy sposób, aby się dogadać, co się bardzo ceni. Co ciekawe – podczas projektu urodziny obchodziły dwie osoby, a my mieliśmy możliwość celebrowania ich razem z nimi. Tak więc na koniec całego wyjazdu, zostały przygotowane torty od organizacji dla jubilatów. Nikt się tego nie spodziewał, a ja pierwszy raz się z czymś takim spotkałam. Wspaniały gest ze strony organizatorów, który bardzo pochwalam. 

Oczywiście chciałabym również pochwalić i docenić naszą organizację – LEVEL UP, od której wsparcie było odczuwane podczas całego wyjazdu. Świetnie nas przygotowali do wymiany, a w trakcie nas nie pozostawili, a wręcz cały czas oferowali swoją pomoc. Nie mogę się doczekać, aż kolejny raz dostanę możliwość wyruszenia na wymianę.

Dominika,18 lat, wymiana młodzieżowa “Youth, shout aloud – we can save the breathe”

Zobacz także: Więcej o projekcie Youth, shout aloud – we can save the breathe

Największym zaskoczeniem była dla mnie postawa Turków

Wymiana do Turcji, w jakiej miałam okazję wziąć udział, była niesamowitym przeżyciem. Pozwoliła mi ona poszerzyć horyzonty zarówno kulturowe, jak i językowe. Spotkanie się w jednym miejscu z tak wieloma osobami z innych krajów pozwala zauważyć różnice między narodowościami. Ludzie stają się żywym przykładem opisów danej kultury, jakie możemy poznać w książkach. Największym zaskoczeniem była dla mnie postawa Turków, którzy z niebywałą dumą mówili o swoim kraju, dosadnie zaznaczają, z jakiej są narodowości. Dumę z bycia Turkiem można było zauważyć, będąc w mieście, którym odbyła się wymiana-Kemer. Na każdym rogu można zauważyć turecką flagę, czy słynne „nazar boncuğu”, czyli oko proroka.

Wyjazd ten pozwolił mi rozwinąć moje umiejętności językowe, poczułam się pewniej, mówiąc po angielsku, co z początku było dla mnie barierą trudną do pokonania. Dzięki niesamowitym ludziom, jakich miałam okazję tam poznać, nauczyłam się również kilku zwrotów po turecku oraz po serbsku. Bardzo się cieszę, że trafiłam na grupę otwartych i serdecznych osób na wymianie, które aktywnie brali udział w zajęciach, ale jednocześnie byli niesamowitymi kompanami do rozmowy i zabawy.

Podczas zajęć, jakie miały miejsce miałam możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii, brałam tam udział w naprawdę przydatnych i praktycznych lekcjach, które przedstawiły temat zanieczyszczenia planety dokładniej i nauczyły jak w praktyce zaradzić tym problemom.

Jestem niezmiernie wdzięczna, że mogłam brać udział w tym projekcie, spędziłam tam jedne z lepszych chwil w moim życiu, poznałam ludzi, którzy wnieśli wiele wartości do mojego życia oraz otworzyli oczy na pewne aspekty i problemy, o których wcześniej nie myślałam.

Jestem również wdzięczna zespole LEVEL UP, który okazał wsparcie, kiedy było trzeba, odpowiadał na każde pytanie, a dzięki nim całe przygotowania do projektu przebiegły bezproblemowo.

Gorąco polecam takie wyjazdy międzynarodowe. Uważam, że jest to jeden z najlepszych sposobów na samorozwój, na poznanie siebie, a także poznanie niesamowitych osób, które mogą zostać prawdziwymi przyjaciółmi.

Paulina,18 lat, wymiana młodzieżowa “Youth, shout aloud – we can save the breathe”

Zobacz także: Więcej o projekcie Youth, shout aloud – we can save the breathe

Największą barierą była moja niepewność w posługiwaniu się językiem angielskim…

Z projektu wyniosłem dużo wiedzy na temat ekologii i kultury tureckiej. Nauczyłem się wielu zwrotów po serbsku i szwecku. Spotkałem wiele wspaniałych osób w czasie projektu którzy byli bardzo mili i serdeczni. Największym zaskoczeniem było dla mnie jak wspaniale było położne to miasto. Przez co mieliśmy blisko do morza i gór. Lokalna kuchnia nie przypadła mi do gustu była mdła i bez smaku chociaż zdarzały się wyjątki. Jednak nie zapomnę o codziennej porcji frytek na śniadanie.

Największą barierą była moja niepewność w posługiwaniu się językiem angielskim w pierwszych dniach, nie wiedziałem co powiedzieć jak się odezwać itp. Jednak szybko udało mi się to pokonać. Podczas trwania projektu wydarzyło się wiele śmiesznych sytuacji. Jednak nie zapomnę dwóch przyjaciół z Serbii, którzy byli bardzo zabawni i zawsze potrafili mnie rozśmieszyć. Taka wymiana międzynarodowa to niesamowite przeżycie. Gdybym miał możliwość przeżycia tego jeszcze raz, ani przez chwilę bym się nie zawahał.

Szymon,18 lat, wymiana młodzieżowa “Youth, shout aloud – we can save the breathe”

Zobacz także: Więcej o projekcie Youth, shout aloud – we can save the breathe

Nie wspominam dobrze kuchni tego regionu, jednak jest to jedynie kwestia gustu…

Wymiana w Turcji była dla mnie wspaniałym doświadczeniem, która pozwoliła mi na poszerzenie wiedzy w zakresie ekologii, problemów związanych ze środowiskiem oraz jak możemy unikać błędów, które popełniamy dzisiaj. Jednakże oprócz wiedzy formalnej, wzbogaciłam moje słownictwo w języku angielskim w zakresie recyklingu. Pobyt w Turcji był również szansą dla mnie by spróbować moich sił z językiem tureckim, którego już wcześniej zasmakowałam, co sprawiło mi wielką przyjemność 🙂 !

Pierwszy raz byłam w Turcji i zaskoczyło mnie, jak przemili są tam ludzie i to, że na ulicach można spotkać koty i psy. Zaskoczyły mnie również wywieszone wszędzie flagi Turcji, czego wydaje mi się, że nie widzimy w Polsce. Będąc szczerą, nie wspominam dobrze kuchni tego regionu, potrawy są bardzo tłuste, jednak jest to jedynie kwestia gustu :). Zupa jogurtowa? To zapamiętam chyba na zawsze haha. 

Największym wyzwaniem podczas wymiany była dla mnie świadomość, ze może niedostatecznie znam temat. Jednak podczas projektu zdałam sobie sprawę, że właśnie po to był ten czas – żebym mogła rozwinąć swoją wiedzę. 

Jestem niesamowicie wdzięczna za możliwość udziału w wymianie, dzięki której poznałam wiele przekochanych osób, z którymi pozostałam w stałym kontakcie. Dziękuję również osobom z LEVEL UP, od których otrzymaliśmy wsparcie przed jak i podczas projektu. 

Serdecznie polecam takie wyjazdy, które są doskonałą okazją do poznania siebie, jak i do poszerzenia swojej wiedzy.

Alicja,20 lat, wymiana młodzieżowa “Youth, shout aloud – we can save the breathe”

Zobacz także: Więcej o projekcie Youth, shout aloud – we can save the breathe