Wymiana młodzieżowa w Dilijan. Healthy life via sport. Armeni​a

W Armenii zaskakująca była kuchnia…

Armenia jest egzotycznym krajem, którego nie odwiedziłabym, gdyby nie LEVEL UP. Podczas wyjazdu poznałam wspaniałych ludzi, zarówno z Polski jak i z pozostałych państw uczestniczących w projekcie. Podczas projektu mogłam dowiedzieć się w jaki sposób poprzez małe zmiany mogę sprawić, aby moje życie stało się zdrowsze.

Wyjazd na projekt stwarza warunki do tego, aby rozwijać się w wybranym przez siebie obszarze. Podczas wyjazdu nikt nas nie zna i łatwiej jest próbować nowych rzeczy. W Armenii mogłam rozwinąć swoją pewność siebie. Miałam ku temu warunki i cieszę się bardzo, że podjęłam się tego wyzwania. To czego nauczyłam się za granicą, przywiozłam ze sobą do Polski i wprowadziłam do swojego życia. W Armenii zaskakująca była kuchnia. Jedzenie jest ważną częścią ormiańskiej kuchni, jest go zawsze dużo i jest bardzo smaczne. Odważniejszym polecam spróbować tak egzotycznych potraw jak ogon czy język. Osobom preferującym mniej szalone jedzenie, chleb lavash i basturmę.

Ormianie są bardzo gościnni, dumni ze swojej kultury. Zaskakujące było to, że dając komuś prezent, otrzymywałam niespodziewanie coś w zamian. Armenia ma również piękną przyrodę, jeszcze nietkniętą przez człowieka. Atmosfera w kraju jest nie do opisania, trzeba jej doświadczyć. Moment, który zapadnie mi w pamięci to pożegnanie. Musiałam pożegnać tych niezwykłych ludzi, z którymi udało mi się stworzyć zgrany zespół przez te kilka dni. Mimo tego, że każde z nas wróciło do swojego kraju, nadal pozostaję w kontakcie z niektórymi uczestnikami. Oczywiście liczę, że nasze drogi jeszcze się spotkają.

Mówi się, że podróże kształcą. Po wyjeździe międzynarodowym jestem w stanie podpisać się pod tym obiema rękami. Nie ważne czy chcemy poznać kraj goszczący, poprawić swój angielski czy poznać nowych ludzi… Bezsprzecznie warto wyruszyć w tę niezwykłą przygodę i wrócić do domu bogatszymi o nowe doświadczenie.

Anastazja, 30 lat, wymiana młodzieżowa w w Dilijan – „Healthy life via sport”

Byłam zaskoczona, że tamtejsza społeczność jest tak otwarta i pomocna…

Dzięki wymianie w Armenii przełamałam barierę językową. Poznałam wiele wspaniałych osób, ich doświadczenia oraz mogłam się wiele od nich nauczyć. Ponadto polepszyłam umiejętności pracy w grupie. Podczas projektu mieliśmy także możliwość nauki zdrowej rywalizacji ale i przełamywaliśmy barierę kulturową. Między innymi graliśmy w gry zespołowe z lokalną społecznością i rozmawialiśmy z nimi o złych nawykach, zdrowym odżywianiu itp.

Byłam zaskoczona, że tamtejsza społeczność jest tak otwarta i pomocna. Nie można nie wspomnieć o przepysznych smakołykach, których mieliśmy okazję spróbować. Były to na przykład kiszone pomidory i czarne orzechy włoski. Koniecznie trzeba tego spróbować!

Jestem wdzięczna za możliwość jaką dostałam. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, nowe kultury, a podróżowanie jest dla mnie przyjemnością. Zabawna sytuacja… grając w ryby w sieci z lokalną społecznością wszyscy razem uciekaliśmy i biegaliśmy po głównym placu w Dilijan śmiejąc się i dobrze się bawiąc. Mieliśmy sporą publiczność, która nam się przyglądała i niektórzy śmiali się razem z nami. Była to wspaniała chwila! Nie znając się, nie znając języka wspólnie bawiliśmy się i nie myśleliśmy o tym co nas dzieli.

Kamila, 24 lata, wymiana młodzieżowa w Dilijan – „Healthy life via sport”

ZOBACZ TAKŻE: Więcej o projekcie „Healthy life via sport”

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *