30 kwietnia, 2023

Mężczyzna ciągnący walizkę na tle gór

Na pewno nie raz przydarzyła Ci się następująca sytuacja. Siedzisz wieczorem w łóżku, przeglądasz Instagrama, widząc kolejne relacje swoich znajomych z niesamowitych wypadów do pięknych miejsc. Pierwsze pytanie, które przychodzi Ci do głowy w takiej sytuacji, brzmi: „Skąd oni biorą na to wszystko pieniądze?!”. Jak się okazuje, tanie podróże są osiągalne dla każdego (nawet stereotypowego „biednego studenta”). W tym artykule przedstawimy Ci kilka sposobów jak zobaczyć trochę świata, nie obciążając przy tym portfela.

 

Dobre planowanie

Nie raz już pewnie słyszałeś, że większość sukcesu opiera się na dobrym planie działania. Podobnie jest z podróżowaniem. Na tym właśnie zarabiają agencje turystyczne. Przekonamy Cię, że bez ich pomocy możesz zorganizować świetną podróż. Ważne, aby zająć się organizacją podróży z odpowiednim wyprzedzeniem. Pierwsza sprawa – musisz ustalić, w jakim charakterze ma się odbyć Twój wyjazd. Wolisz zwiedzać czy odpoczywać? Chcesz smakować nowych potraw czy jedzenie nie ma dla Ciebie dużego znaczenia? Zależy Ci na słonecznej pogodzie, czy zimowym krajobrazie? Ile czasu chcesz poświęcić na ten wyjazd i co najważniejsze – jaki masz budżet? Spokojnie, w tym momencie może wydawać Ci się zbyt mały, jednak poniżej udowodnimy Ci, że możliwości na tanie podróże masz wiele 🙂

 

Jak dostanę się na miejsce? Szukanie lotów i transportu

Wiesz już mniej więcej czego szukasz, więc teraz czas na zastanowienie się – jak mogę tam dojechać? Warto jest w pierwszej kolejności sprawdzić loty. Specjalnie nie kazaliśmy Ci myśleć o konkretnym państwie. Warto mieć w głowie specyfikę wyjazdu, a konkretną destynację dopasować do cen lotów czy pociągów. Wejdź na strony internetowe znanych tanich linii lotniczych jak Ryanair czy Wizzair i zacznij przeglądać dostępne oferty lotów do wymarzonych przez Ciebie miejsc. Tutaj zaczyna się zabawa z tanimi podróżami i dobrym planowaniem. Zrób sobie listę cen i możliwych dat, aby później porównać je z cenami pociągów i noclegów. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

 

Czas na porównania!

Masz już wybrane kilka miejsc i dostępne loty. Teraz Twoim zadaniem jest przejrzenie ofert noclegów, cen jedzenia, komunikacji miejskiej czy wejść do galerii i muzeów. Wszystko zależy od tego, gdzie lecisz i co planujesz tam robić. Zbierz najważniejsze informacje w jednym miejscu, zastanów się, na co chcesz przeznaczyć więcej pieniędzy, a na czym wolisz zaoszczędzić. W ten sposób pojawi się przed tobą opcja najbardziej odpowiednia pod względem ceny i charakteru wyjazdu. 

 

Jak zaoszczędzić będąc na wakacjach?

Na pewno nie zdziwimy Cię, jeśli powiemy, że na miejscu również możesz zaoszczędzić, planując. Poszukaj wcześniej informacji w Internecie, gdzie można dobrze i tanio zjeść lub jak poruszać się po danym miejscu w najtańszy sposób. Ogólna zasada tanich podróży jest prosta – czym dalej od centrum turystycznego – tym taniej. Ważne jest też, by szukać miejsc uczęszczanych przez lokalsów, a nie turystów. Dobrze jest wiedzieć wcześniej, jakich potraw chciałbyś spróbować, czy co planujesz kupić. Działanie pod wpływem impulsu może często skończyć się niepotrzebnym przepłaceniem 🙂

 

Co jeśli aktualnie nie mam żadnych oszczędności, a marzy mi się podróż?

Czasami nasze fundusze nie pozwalają nam nawet na najtańszą podróż… tu z pomocą pojawia się Level Up. Pragniesz zobaczyć trochę Europy i przy okazji czegoś się nauczyć i poznać osoby z różnych krajów? U nas znajdziesz na to rozwiązanie! Szkolenia, wymiany międzynarodowe, projekty… to wszystko i jeszcze więcej znajdziesz u nas! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj tutaj.

 

Wady i zalety tanich podróży

Wyżej przedstawione sposoby mogą dać Ci możliwość do zwiedzenia wspaniałych miejsc, nie wydając przy tym fortuny. Dzięki odpowiedniemu planowaniu możesz również pozwolić sobie na więcej wyjazdów w ciągu roku. Jeśli zdecydujesz się na udział w naszych programach i wymianach, będziesz mieć okazję nawiązać nowe znajomości i zebrać cenne doświadczenia. Oczywiście, trzeba uważać, by nie przesadzić z oszczędnością. Zanim gdzieś pojedziesz, poszukaj informacji na temat bezpieczeństwa tego miejsca. Zawsze bądź czujny, jeśli jakiś nocleg wydaje Ci się podejrzanie tani, w porównaniu do konkurencji. Dobrym pomysłem będzie czytanie opinii i recenzji innych osób na temat danego noclegu czy restauracji.

 

Podsumowanie

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na tanie podróże. Podstawą zaoszczędzenia pieniędzy na wyjeździe będzie dobre planowanie i odpowiedni research. W tych czasach każdy może zorganizować dla siebie idealne wczasy, mając pełną wolność i dowolność w wyborze atrakcji. Pamiętaj jednak, by nigdy nie oszczędzać na własnym bezpieczeństwie i zdrowiu. Szczęśliwych podróży i poszukiwań!

 

autor: Maja Podraska

 

Źródła:

1. https://timetravelbee.com/pl/travel-tips/traveling-cheap/