Szkolenie w Stuttgarcie Grupa młodych pracowników młodzieżowych

Byłem zaskoczony gościnnością i otwartością lokalnych mieszkańców….

Z projektu dotyczącego pokoju i konfliktów w ramach programu Erasmus wyniosłem wiele wartościowych nauk. Nauczyłem się, że konflikty są naturalną częścią życia, lecz istnieją sposoby na ich pokojowe rozwiązanie. Udało mi się przeprowadzić także swoje własne warsztaty, gdzie pokazałem uczestnikom dlaczego współpraca jest bardzo ważna. Spotkanie z uczestnikami z różnych krajów było inspirujące, a ich różnorodne spojrzenia na temat konfliktów wzbogaciły moje perspektywy.

Byłem zaskoczony gościnnością i otwartością lokalnych mieszkańców. Ich chęć dzielenia się kulturą była niezwykle inspirująca. Kuchnia była wyjątkowa, a lokalni ludzie pełni entuzjazmu do współpracy i wymiany myśli. Jestem wdzięczny za okazję uczestnictwa, nowe perspektywy i nowe przyjaźnie. To doświadczenie poszerzyło moje horyzonty i umożliwiło lepsze radzenie sobie z konfliktami. Podczas symulacji konfliktu mieliśmy śmieszne sytuacje, gdy osoby zwykle spokojne wcieliły się w role z pasją, prowadząc do gorących dyskusji.

LEVEL UP zapewniło wsparcie na każdym etapie projektu, od przygotowania przed wyjazdem po refleksję po powrocie. Dziękuję wszystkim uczestnikom za inspirujące doświadczenie oraz organizatorom za profesjonalizm i tworzenie wspaniałej przestrzeni do nauki i współpracy, a przede wszystkim LEVEL UP za możliwość rozwoju!

Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ stanowią one unikalną szansę na rozwój osobisty i zawodowy. W trakcie takich mobilności uczestnicy mają możliwość zdobycia nowych umiejętności, nawiązania międzynarodowych kontaktów oraz poszerzenia swoich horyzontów poprzez bezpośredni kontakt z innymi kulturami. To nie tylko okazja do nauki, ale również do samodzielności, zdobywania pewności siebie oraz kształtowania umiejętności interpersonalnych. Mobilności w edukacji pozaformalnej mogą przyczynić się do tworzenia bardziej otwartego, tolerancyjnego i globalnie myślącego społeczeństwa.

Aleksander, 21 lat, szkolenie międzynarodowe „Pact4peace”

Grupa młodych z certyfikatami na szkoleniu w Niemczech

Jest to ogromna szansa na poznanie innych kultur, poszerzenia horyzontów…

Projekt pokazał mi, że konflikty są wszędzie, jednak, to na jaką skalę się rozrastają, zależy od naszego podejścia i rozwiązań, jakie zastosujemy. Uczyliśmy się definiować konflikt oraz poznaliśmy różne formy jego rozwiązania. Podczas jednych z warsztatów zobaczyliśmy, jakie konflikty występują w innych krajach, co pozwoliło mi spojrzeć na wszystko z szerszej perspektywy. Podczas szkolenia dzieliliśmy się wiedzą o swoich krajach, przyzwyczajeniach oraz poznaliśmy tradycyjne przysmaki. 

Cieszę się, że udało mi się pojechać na szkolenie i spędzić 9 dni w urokliwym miejscu, jakim jest Stuttgart. 

Wszelkie kwestie, w których miałam wątpliwości zostały wyjaśnione przez koordynatorów projektu z LEVEL UP, dzięki czemu czułam się pewnie.

Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ jest to ogromna szansa na poznanie innych kultur, poszerzenia horyzontów i wspaniałej przygody.

Kamila, 25 lat, szkolenie międzynarodowe „Pact4peace”

Grupa młodych w Stuttgarcie

Jest to ogromna szansa dla młodych ludzi na poznanie różnych sposobów myślenia….

Traning course w Sttutgarcie był wspaniałą przygodą. Był to mój pierwszy projekt Erasmusa za granicą. Nauczyłam się o sposobach rozwiązywania konfliktów. Na szkoleniu poruszono różne aspekty konfliktów m.in geopolitycznych. 

Spotkałam wiele wspaniałych osób z różnych krajów: Niemiec, Włoch, Turcji, Łotwy, Polski, Bułgarii.

Nie spożywałam jedzenie dawanego na projekcie z uwagi na to, że było nie świeże, a przy przygotowywaniu ich nie przestrzegano podstawowych zasad higieny. 

Współpraca z LEVEL UP przebiegała bardzo profesjonalnie, za co dziękuje.

Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ jest to ogromna szansa dla młodych ludzi na poznanie różnych kultur i innych sposobów myślenia.

Vivien, 18 lat, szkolenie międzynarodowe „Pact4peace”

grupa na szkoleniu

I taki też był projekt; różnorodny w swoich uczestnikach i ich  charakterach…

Stuttgart- miejscowość, w której zauważalna jest różnorodność narodowości, te tereny charakteryzują się dużym odsetkiem imigrantów/ uchodźców. I taki też był projekt; różnorodny w swoich uczestnikach i ich  charakterach. I jak tu się odnaleźć? Bardzo prosto – rozmawiając. I na tym też opierał się nasz training course, rozmowa ma nas zaprowadzić do rozwiązań konfliktów mniejszych i większych. Oczywiście wspieraliśmy się podczas rozkładania casusów na czynniki pierwsze i to pokazało, że samo istnienie konfliktu nie jest z założenia złe, a prowadzi do produktywności, wytacza nowe, skuteczniejsze ścieżki. 

Jestem wdzięczny naszej polskiej delegacji za wspólne zaprezentowanie naszego kraju na wieczorku kulturowym, za wspólny workshop, za super spędzony czas po aktywnościach, fajnie było! 

Dziękuję również LEVEL UP za opiekę, ale przede wszystkim za umożliwienie takiego doświadczenia.

Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ decydując się na uczestnictwo już robisz krok do przodu wkraczając w strefę wiedzy niedostępnej w tradycyjnej szkole. Zyskasz perspektywy ludzi na co dzień żyjących w odmiennych warunkach, innych możliwościach. Czy mimo to wciąż mamy te same marzenia, cele? Wyjedź, dowiedz się!

Maciej, 24 lat, szkolenie międzynarodowe „Pact4peace”

wieczorek polski na szkoleniu w Stuttgarcie