Wspomnienia mobilności - Szkolenie w Madan

Wspomnienia z tego szkolenia młodzieżowego zostaną ze mną na długo.

Nie spodziewałam się poznać tylu inspirujących ludzi aż z 11 krajów. Jak tylko przyjechaliśmy na miejsce, mieszkańcy urokliwego miasta Madan przywitali nas ciepło tradycyjnymi potrawami, muzyką i tańcami. Organizatorzy i lokalna społeczność okazała się niezwykle zaangażowana w zapewnienie nam najlepszych wrażeń podczas całego projektu. Oprócz codziennych zajęć z trenerami, zabierano nas na wycieczki, by lepiej poznać Bułgarię oraz jej mieszkańców. Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ pozwala to poznać kreatywne formy przyswajania wiedzy oraz perspektywę osób z innych krajów, co poszerza horyzonty i niezwykle inspiruje.

Kinga, 19 lat, szkolenie w Madan w ramach projektu A NEW GENERATION OF YOUTH LEADES 

Szkolenie w Madan

10 dniowy projekt w Bułgarii pozwolił mi na rozwinięcie umiejętności miękkich z zakresu komunikacji, autoprezentacji i zdolności liderskich.

Szczególnie ważną kwestią  była dla mnie komunikacja w języku angielskim. Myślę, że jest to bardzo istotne i otwiera wiele możliwości w relacjach z osobami na całym świecie i realizacji międzynarodowych projektów. 

W trakcie projektu poznałam wiele osób z różnych kultur oraz osoby lokalne mieszkające w Madan. Ich otwartość była wartościowym doświadczeniem. 

Jestem pod wrażeniem świetnej organizacji, wsparcia oraz troskliwości organizacji LEVEL UP. Zakwaterowanie oraz wyżywienie również było bardzo dobre.

Joanna, 27 lat, szkolenie w Madan w ramach projektu A NEW GENERATION OF YOUTH LEADERS

Szkolenie w Madan

Miasto Madan w Bułgarii – to tam właśnie odbył się mój pierwszy, niezapomniany i z pewnością nie ostatni projekt Erasmusowy.

Był to 10-dniowy projekt, w którym udział wzięły osoby z 12 krajów, a było nas ok. 40 uczestników. Na warsztatach skupiliśmy się na poznawaniu i rozwijaniu umiejętności, które są pożądane w byciu dobrym liderem. Oprócz warsztatów spędzaliśmy razem czas na posiłkach, spacerach, imprezach i dodatkowych aktywnościach. Organizatorzy bardzo się starali i poświęcali nam dużo uwagi. Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne to część z nas miało zorganizowany dojazd do miejsca, część dotarło na własną rękę, ale wszystko było skoordynowane, także każdy dojechał i wrócił bezpiecznie. Jedzenie było bardzo smaczne, głównie miejscowe, a porcje były obfite, także głodni nie chodziliśmy. Co do zakwaterowania to warunki były dobre, jedyne co, to internet trochę szwankował, przy czym organizatorzy podjęli działania jego naprawy.
Mieliśmy zorganizowaną wycieczkę do Plovdiv – drugiego najstarszego miasta w Europie.
W samym Madanie zwiedziliśmy dwa muzea poświęcone wydobywanymi tam minerałami.
Samo miasto jest przytulne i urokliwe. Mieszkający tam ludzie w większości znają się przynajmniej z widzenia, przez co darzą się sporym zaufaniem, dzięki czemu atmosfera jest spokojna i przyjazna.
Osobiście mogę powiedzieć, że ten projekt otworzył mi oczy na możliwości i młodych, zaangażowanych, chcących działać ludzi. Najwięcej zaczerpnęłam z ich poznania i rozmów, jakie udało nam się przeprowadzić, przy czym mieliśmy możliwość poznawania nowej kultury i miłego spędzania czasu. Z czystym sumieniem mogę polecić takiego typu projekt i szczerze zachęcam do brania w nim udziału. Można poznać kawałek świata i ciekawych ludzi z różnych kultur, co bardzo otwiera oczy i serce na różnice kulturowe, a przez to też na drugiego człowieka, a często można odkryć też podobieństwa, których by się nie spodziewało (np. w języku). Korzystajmy z danych nam możliwości:).

Zachęcam do udziału w mobilnościach realizowanych w ramach edukacji pozaformalnej, ponieważ jest to niesamowita okazja do: poznania siebie w konfrontacji z różnymi osobami często z odmiennych kultur, ulepszenia umiejętności posługiwania się językiem obcym, uzyskania kompetencji w danej dziedzinie, poznania możliwości związanych z projektami i podróżowania.

Faustyna, 20 lat, szkolenie w Madan w ramach projektu A NEW GENERATION OF YOUTH LEADERS.

 

Szkolenie w Madan