16 kwietnia, 2021
W naszym życiu niekiedy zdarzają się sytuacje, w których jesteśmy oddzieleni od naszej rodziny i przyjaciół. Powodów może być wiele – brak czasu, wyjazd za granicę, choroba itp. Jednakże pomimo okoliczności, wciąż chcemy utrzymywać z nimi kontakty, a na szczęście, w obecnych czasach jest to bardzo ułatwione. Istnieje wiele możliwości, jak możemy pielęgnować relacje na odległość z wykorzystaniem współczesnej technologii. W tym wpisie przedstawimy Wam jak spędzać czas z przyjaciółmi online!
1. Skribblio
Skribblio to gra przeglądarkowa, która działa na zasadzie kalamburów. Jedna osoba dostaje wyraz, który widzi tylko ona i który ma narysować, reszta osób stara się go odgadnąć. Można w nią grać od dwóch aż do dwunastu osób! Gra wspiera wiele języków, również język polski. Możesz dołączyć do już trwającej rozgrywki z nieznajomymi, wciskając Play lub utworzyć prywatny pokój i zaprosić tam swoich znajomych do zabawy.
2. Among us
Gra, o której trudno było nie usłyszeć. Wśród (od 4 do 10) graczy kryje się jeden lub kilku sabotażystów. Ich celem jest wykonywanie różnych zadań na statku kosmicznym, natomiast sabotażyści (tzw. impostorzy) starają się utrudniać ich realizację oraz eliminować pozostałych członków zespołu. Bardzo ważną rolę odgrywa tu chat – w przypadku zgłoszenia podejrzenia sabotażysty, trzeba udowodnić reszcie graczy, że konkretna osoba nią faktycznie jest. Gracze oddają głosy i większość decyduje o tym, kto odpada. Jednakże niekoniecznie osądzony musi być winny. Zatem jest to gra opierająca się na dedukcji i interakcjach pomiędzy uczestnikami.
3. Garticphone
Jest to gra polegająca na przekazywaniu określonych haseł poprzez rysowanie i opisywanie ich. Najlepiej, aby w zabawie brało udział od 4 do 14 uczestników. Na samym początku gracze muszą wymyślić frazę, którą następnie inni mają za zadanie narysować. Gra składa się z rund, gdzie każda runda składa się z dwóch faz: rysowania i odgadywania.
Pierwszy gracz dostaje słowo do narysowania. Po wykonaniu tej czynności przechodzi do kolejnego uczestnika, który na podstawie rysunku próbuje zgadnąć, co zostało narysowane. Następna osoba próbuje narysować słowo, które wywnioskowała z poprzedniego rysunku itd.
Wynik takiej rundy potrafi być bardzo zabawny, a hasła mogą bardzo się różnić od tych pierwotnych. Gra wymaga dużo kreatywności, umiejętności dedukcji i interpretacji.
4. Curvefever
To z kolei gra, która nie wymaga dużo interakcji. Rywalizujemy z innymi graczami, starając się najdłużej utrzymać na planszy. Podczas poruszania się, gracze zostawiają za sobą linie. Kiedy linia zamknie się wokół obszaru, staje się ona przeszkodą, a gracze nie mogą się z nią zderzyć. Uczestnicy zabawy starają się unikać zarówno swoich własnych linii, jak i linii innych graczy. Jeśli zderzą się z którąś z linii, są eliminowani z gry.
5. Sposób na połączenie się ze znajomymi
Oprócz wspólnego grania, możliwe, że chcesz po prostu zobaczyć i porozmawiać ze swoimi przyjaciółmi. Istnieje wiele platform, które pozwalają na szybkie połączenie się z bliskimi. Są to m.in. Jitsi Meet, Zoom, Google Meet, Discord. W bardzo prosty sposób możesz zaprosić znajomych do wideorozmowy, zarówno w przeglądarce internetowej, jak i przez aplikacje na telefonie. W LEVEL UP opierając się na współpracy zdalnej również korzystamy z tych narzędzi! A jeśli jesteś ciekaw(a), czym się zajmujemy i jak działamy, koniecznie zajrzyj tutaj!
6. Wspólne oglądanie filmów
Wieczorne seanse filmowe to wyśmienity sposób na utrzymanie kontaktu z przyjaciółmi na odległość. Wystarczy znaleźć nieco czasu wolnego, wybrać film i cieszyć się nim razem. Istnieje wiele stron i dodatków umożliwiających wspólne oglądanie treści z różnych platform streamingowych, więc warto z nich skorzystać! Możecie wybrać ulubiony film albo odkryć coś zupełnie nowego i w czasie rzeczywistym dzielić się swoimi wrażeniami. Możliwości jest naprawdę wiele!
Podsumowanie
W tym wpisie podzieliliśmy się różnymi sposobami na utrzymywanie relacji na odległość. Dzięki wszechobecnej technologii dystans nie jest już tak dużym ograniczeniem i mamy możliwość mieć ciągły kontakt z naszymi przyjaciółmi online.
autorka: Amelia Stachelska
korekta: Kinga Terech