19 grudnia, 2023

Czas postanowień noworocznych

Wraz z sylwestrem przychodzi Nowy Rok, ale czy tylko? Jak wiele osób mówi sobie „Nowy Rok, nowy ja”? To czas, który dobitnie skłania nas do refleksji nad swoim dotychczasowym życiem oraz zapalnik, dzięki któremu nagle chcemy od życia czegoś więcej. Ten okres może mieć kluczowy wpływ na to, jak będzie wyglądało nasze życie w kolejnych miesiącach. Przyjrzyjmy mu się razem.

Czas postanowień noworocznych

Kiedy za oknem spadł już śnieg (a przynajmniej tego byśmy sobie życzyli) i w sklepach w obłęd wprawiają nas zapętlone świąteczne playlisty to znak, że święta już blisko. A z nimi? Rzut beretem do pierwszego stycznia. Ludzie wokół zaczynają przebierać nogami, a pytanie „Jakie masz postanowienia noworoczne?” nagle staje się ich ulubieńcem, a naszą zmorą. W końcu nie każdy wie już, jakie ma plany albo nawet wcale nie chce jeszcze wiedzieć. Oczywiście znajdą się tacy śmiałkowie, którzy słysząc to magiczne zdanie dumnie i z pełną konsekwencją podzielą się z nami swoimi zamiarami. Na koniec jeszcze dodadzą słynne „Nowy Rok, nowy ja„. No cóż, każda postawa jest dobra. Byle jakąś mieć. Jeśli jednak należysz do tej pierwszej grupy ludzi i może chciałbyś/-abyś znaleźć nowe zajęcie lub w pewien sposób odmienić swoje życie, mamy pewien pomysł.

Nowy Rok, nowy ja w Level Up!

Na naszej stronie lub profilach w mediach społecznościowych możesz spotkać się z informacjami na temat e-wolontariatu oraz wolontariatu stacjonarnego. Będąc naszym wolontariuszem, stale byś się rozwijał/-a. Zdobędziesz również pierwsze doświadczenie zawodowe, a co za tym idzie, ciekawy wpis w CV. Jeśli lubisz działać społecznie i angażować się w sprawy istotne dla swojego otoczenia to znak, że będziesz naszym brakującym puzzlem. Dostosujemy się do Ciebie i Twoich możliwości czasowych, a także damy Ci przestrzeń do wcielania w życie własnych pomysłów. Wyjazdy szkoleniowo-integracyjne, szkolenia branżowe, kursy językowe i nie tylko, to dodatkowy bonus, który zyskasz. Nie ma na co czekać!

E-wolontariat

E-wolontariat, jak sama nazwa wskazuje, to taka forma wolontariatu, która odbywa się głównie za pośrednictwem Internetu. W LEVEL UP – z wyjątkiem Local Project Management Masters – działamy właśnie w ten sposób! Większość zespołów w naszej organizacji odbywa cotygodniowe, zdalne spotkania. Nasze działania organizujemy za pomocą Trello, czyli internetowego narzędzia do śledzenia zadań. Ma to swoje plusy, takie jak elastyczność geograficzna i czasowa. Możesz uczyć się razem z nami obsługi różnorodnych narzędzi i platform cyfrowych, co jest niezwykle cenne w dzisiejszych czasach. Innymi słowy, możesz zmieniać świat, nie wychodząc z domu. Przekonaliśmy Cię? Pamiętaj, w naszych zespołach zawsze znajdzie się dla Ciebie miejsce!

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy warto do nas dołączyć to polecamy zapoznać się z wpisem nt. zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego!

Już teraz życzymy, aby Nowy Rok przyniósł Ci więcej radości niż zmartwień i trosk. Bez względu na wszystko pamiętaj, żeby robić to, co daje Ci szczęście, a także zapewnia rozwój. I nigdy, ale to nigdy nie patrz wstecz.

Autorka: Monika Romańska