W jednym z moich ostatnich wpisów poruszałam już ów ten temat i gwarantuje, że jeszcze nie raz do niego wrócę. Praca zdalna jest tym czym obecnie żyjemy i co zostanie z nami na dłużej. Warto zatem znać sposoby na ułatwienie sobie tejże pracy. Od dawna na rynku znajduje się wiele sprzętów, które poprawiają ergonomię miejsca pracy, a wielu pracodawców decyduje się na ich zakup w zamian za organizację różnego rodzaju eventów. W tym wpisie pokażę Wam takie, które moim zdaniem są najprzydatniejsze. 😉

Najważniejsza jest ergonomia

Cały dzień pracy przy komputerze nie jest zdrowy dla naszego organizmu, dlatego też producenci oferują wiele gadżetów, które mają chronić nasze zdrowie. Przede wszystkim musimy pamiętać o kręgosłupie. Oczywiście podstawą tu jest fotel, ale to nie wszystko. W tym wypadku przydatne okazują się również ergonomiczna podpórka pod plecy czy poduszka

Jakie są zalety korzystania z ergonomicznej podkładki lędźwiowej? Otóż redukuje ona napięcie mięśni poprzez redukcję obciążenia pleców w odcinku lędźwiowym, a także modeluje kontur ciała w celu zmaksymalizowania komfortu oparcia. Fakt, iż jest wykonana z delikatnej siatki pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, co z kolei przyczynia się do zwiększenia komfortu pracy. Dodatkowo jest ogromny wybór podpórek, dzięki czemu możemy znaleźć coś naprawdę designerskiego! 

Jeśli zaś chodzi o poduszkę to wspomaga ona prawidłowe ustawienie kręgosłupa w przypadku osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej, w dodatku są wrażliwe na ucisk. Poduszka do siedzenia wymusza też prawidłową postawę, zapobiegając garbieniu, co niweluje późniejszy ból, związany ze złym ustawieniem kręgosłupa. Jest świetnym uzupełnieniem standardowego krzesła. 

Warto także pamiętać o nadgarstku, który po całym dniu pracy może być zesztywniały, a nawet obolały. Niestety, ten problem prędzej czy później dotyka każdą osobę spędzającą długie godziny przed komputerem, dlatego warto wyposażyć się w ergonomiczną podkładkę i mysz. 

Osobiście bardzo lubię ergonomiczne myszki. Nie dość, że zmniejszają uścisk nadgarstka i wyglądają bardzo designersko, to na dodatek są dostępne w różnych kolorach (niebieskie, czerwone, czarne, jak ktoś lubi to i różowe się znajdą). 😉

Podkładki niestety nie posłużą jako fajny gadżet w wystroju pokoju, ale na pewno są bardzo przydatne. Poprzez to, że dopasowują się do dłoni, zmniejsza się presja na nadgarstek, co z kolei zwiększa komfort pracy. 

Oczywiście, praca zdalna to nie tylko siedzenie przy biurko. Nie czarujmy się, wielu z nas woli wykonywać swoją pracę leżąc wygodnie na łóżeczku (często w piżamie), a fakt, iż nasze komputery są przenośne dodatkowo nas do tego motywuje! Nie powinno zaskoczyć, że i to jest dla nas niezdrowe. I właśnie dlatego powstały składane stojaki pod laptopa. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, niskiej wadze i składanym nóżkom można je ze sobą zawsze zabrać. Ponadto, regulacja kąta nachylenia blatu ułatwia użytkowanie i zapewnia wygodę, a zaczepy blokujące powodują, że laptop jest stabilny i nie zsuwa się ze stolika. Regulowane nóżki sprawiają, że możemy ustawiać stolik w różnych pozycjach, a co za tym idzie, używać go w różnych miejscach, np. siedząc na fotelu lub leżąc w łóżku. Co więcej, niektóre modele wyposażone są w podkładki chłodzące i podkładki pod myszy. Wystarczy poszukać, a wygoda gwarantowana! 😊

 

Stawiamy na komfort

Jak wiadomo nie samym zdrowiem człowiek żyje, czasem każdy z nas decyduje się na zakup czegoś nie niezbędnego, ale poprawiającego komfort pracy. Takimi rzeczami są chociażby nawilżacz powietrza, ozonator czy hamak pod biurko. 

Szczególnie modne są ostatnio ozonatory. Są to niewielkich rozmiarów urządzenia, które pozwalają pozbyć się nieprzyjemnych zapachów np. grzybów, pleśni itp. Świetnie sprawdza się w dezynfekcji np. lodówek, spiżarni, szaf.

Nawilżacze powietrza natomiast są to małe urządzenia, które jednocześnie mogą pełnić funkcje dekoracyjne naszych wnętrz. Świetnie nawilżają powietrze, a dodatkowo mnogość wkładów pozwala na wybór swojego ulubionego zapachu. 

Hamaki pod biurko od jakiegoś czasu cieszą się ogromną popularnością wśród pracowników biurowych. Jest to o alternatywa dla podnóżka, która jest o wiele ciekawsza. Właściwości zdrowotne? Dzięki temu, że umożliwia trzymanie nóg w górze, są one w znacznie lepszej kondycji po ośmiu godzinach pracy 😊

Organizując swoje miejsce pracy warto pamiętać o zadbaniu o kwestie techniczne. W tym przypadku świetnie się sprawdza zakupienie słuchawek, mikrofonu czy dodatkowej kamerki, oczywiście jeśli twoja praca wiąże się z częstymi wideokonferencjami., a call to twoje drugie imię. 

Autor: Kamila Walczak