25 listopada, 2022

Śnieg na gałązkach drzew.

Zimowe święta – idealna pora na zawinięcie się w koc i oglądanie klimatycznych filmów czy seriali w kręgu bliskich lub nawet samotnie. Przygotowaliśmy dla Was listę ciekawych rzeczy do obejrzenia zimowymi wieczorami.

1. Cud na 34. Ulicy

Małe dzieci szczerze wierzą w cuda i zawsze z zapartym tchem czekają na najbardziej magiczne ferie w roku. W przeciwieństwie do sześcioletniej Susan, która zna „sekret” i nie wierzy w Świętego Mikołaja. Ona, jak wszystkie dzieci, robi swoją świąteczną listę dla Mikołaja, nie oczekując, że otrzyma te najbardziej pożądane prezenty. Jednak po spotkaniu ze Świętym Mikołajem w centrum handlowym wydarza się cud: zdaje sobie sprawę, że Święty Mikołaj jest prawdziwy, a jej marzenia na pewno się spełnią.

2. Czekając na cud

Boże Narodzenie w Nowym Jorku toprawdopodobnie najwspanialszy czas w roku. Tysiące udekorowanych choinek oświetlają całe miasto, tworząc poczucie spokoju i szczęścia. Jednak dla niektórych to za mało i czekają na coś niesamowitego, aby oderwać się od codziennych obowiązków i zmartwień.

3. Dawid i Elfy

Opowiada o historii elfa Alberta, który postanowił uciec przed Mikołajem, aby zobaczyć, jak działa magia darów i miłości w realnym świecie. Jednak dorośli już nie mają tej cudownej wiary w Boże Narodzenie. Z pomocą 11-letniego Dawida, który szczerze wierzy w ducha świąt, elf Albert będzie musiał wymyślić, jak odzyskać jego magiczną moc.

4. Przetrwać święta

W przeddzień Bożego Narodzenia amerykański biznesmen Drew Latham pogrąża się w głębokiej depresji. Jest samotny, nie ma rodziców ani dziewczyny. Jednak chciałby świętować Boże Narodzenie w gronie najbliższych. Drew postanawia udać się do wiejskiego domu, w którym spędził dzieciństwo, aby poczuć się szczęśliwym. Nie powstrzymał go nawet fakt, że od dawna mieszkają tam inni ludzie. Po spotkaniu z amerykańską rodziną Valko biznesmen składa im dość oryginalną propozycję: za solidną nagrodę Drew zostanie ich „synem” na czas uroczystości i spędzi Święta Bożego Narodzenia z „rodziną”.

5. Rodzice chrzestni z Tokio

Opowiada historię Gina, Hansa i Miyuki, trójki bezdomnych z Tokio. W wigilię Bożego Narodzenia znajdują w pobliżu porzucone dziecko i nie wiedząc, co robić, w końcu próbują znaleźć jego rodziców. Twórcy produkcji zadbali o to, by fani mogli cieszyć się akcją jak nikt inny. Jest pełen zabawnych, jak i ciepłych momentów, które roztopią lód w każdym sercu.

 

Źródła:

  1. https://www.cbr.com/christmas-anime-best-ever-ranked/
  2. https://life.nv.ua/ukr/art/15-novorichnikh-filmiv-jaki-potribno-podivitisja-na-svjata-vibir-redaktsiji-2514721.html
  3. https://moemisto.ua/vn/blog/novorichni-ta-rizdvyani-filmi-dlya-vsieyi-rodini-936.html