Unity4Tolerance
Głównym celem naszego projektu jest zwalczanie dyskryminacji i walka z rasizmem, ksenofobią oraz dyskryminacją religijną. W szczególności chcemy zwiększyć świadomość na temat niesprawiedliwości, z jakimi spotykają się mniejszości w Łodzi i jej okolicach, a także rzucić światło na sytuację prawną mniejszości w Polsce. Założeniem naszego projektu jest edukowanie społeczności na temat wyzwań stojących przed mniejszościami oraz promowanie równego traktowania i szans dla wszystkich, poprzez rozpowszechnianie informacji i wspieranie dialogu.
Numer referencyjny
2023-3-PL01-ESC30-SOL-000173631
Czas trwania projektu
2024.04.01 – 2024.11.30
Działania, które zostaną podjęte w projekcie:
- Prowadzenie wykładów partycypacyjnych w celu zwrócenia uwagi na różne formy dyskryminacji.
- Organizowanie warsztatów i dyskusji, by zaangażować społeczność w dialog, który przybliży jej odpowiednie ustawodawstwo przyjęte w Polsce, a także w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka oraz ich znaczenie dla sytuacji prawnej mniejszości w Polsce.
- Dodatkowo, odbędą się wykłady partycypacyjne, które obejmą przegląd kilku studium przypadków z okresu około dwudziestu lat; omawiając, co zostało dotychczas ulepszone, a co wciąż można poprawić.
- Wykłady partycypacyjne skupią się na sytuacji prawnej mniejszości w Polsce.
- Rozpowszechnianie informacji za pośrednictwem różnych kanałów komunikacyjnych oraz lokalnych programów pomocy.
- Dostarczanie zasobów edukacyjnych na temat praw i wyzwań stojących przed mniejszościami.
Co robimy podczas projektu:
- Oczekiwane rezultaty naszego projektu obejmują zwiększoną świadomość i zrozumienie na temat subtelnych form dyskryminacji.
- Redukcja stereotypów i uprzedzeń poprzez edukację i dialog.
- Zwiększenie w społeczności wiedzy na temat praw oraz wyzwań stojących przed mniejszościami, a także promowanie inkluzywności, empatii i szacunku wśród jej członków.
- Ostatecznie, nasz projekt dąży do stworzenia bardziej akceptującego i harmonijnego społeczeństwa, w którym każdy, niezależnie od pochodzenia, czuje się doceniany i szanowany.