Szlachetna paczka

2021

W tym roku podobnie do lat ubiegłych organizujemy Szlachetną Paczkę. Pomagamy Pani Alinie, która mierzy się m.in. z chorobą nowotworową oraz samotnością. Ma za sobą też 2 udary, które spowodowały paraliż prawostronny. Kobieta ma problemy ze słuchem, z mówieniem i z poruszaniem się. Po pokoju przemieszcza się za pomocą kuli. Ma orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności.

Więcej o historii Pani Aliny

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/b3dngj

Szlachetna paczka to wspaniały projekt, w który warto się włączyć przed świętami.

2020

W tym roku pomogliśmy Krystynie, która jest starszą i schorowaną osobą mieszkającą samotnie. Dopóki żył jej mąż, prowadzili skromne, ale godne życie. Jakoś dawali sobie radę. Kilka lat temu mąż Krystyny zmarł, a ona została zmuszona do samodzielnego życia. Z roku na rok jest coraz bardziej samotna. Krystyna jest bardzo rozmowną osobą i krótka rozmowa sprawia jej wielką radość.
Więcej o historii Krystyny
Podczas zbiórki https://zrzutka.pl/z/panikrystyna udało nam się zebrać ponad 600 zł, za co jesteśmy wdzięczni. Dodatkowo kupiliśmy m.in. ciepła kołdra, kurtka zimowa, buty i środki czystości dla Krystyny.
#dobrepowroty #szlachetnyprezent #2020
„Przygotowany przez nas pakiet to coś więcej niż pomoc materialna. To przywrócenie godności. Dzięki naszemu wsparciu rodziny stają się ważne i zaczynają zmieniać swoje życie. To mądra pomoc”.

2019

W grudniu 2019 nasz zespół zaangażował się w pomoc! Zorganizowaliśmy zbiórkę publiczną (901 zł) dla Marii i Edwarda, których życie nie jest łatwe. To małżeństwo w podeszłym wieku, które mieszka w zaniedbanym mieszkaniu o powierzchni 14 mkw. Po opłaceniu rachunków i kupieniu leków każdemu zostaje 130 zł miesięcznie. Z tego powodu postanowiliśmy dostarczyć im produkty codziennego użytku. Spełniliśmy też ich dodatkowe życzenia świąteczne: kupiliśmy kryminały dla Marii, a dla Edwarda wiertarko-wkrętarkę. Byliśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania darczyńców w zbiórkę pieniędzy. Bardzo wam wszystkim dziękuję!