Zdjęcie grupowe uczestników projektu ,,Interculturality is our reality"

Jestem wdzięczna za udział w tym projekcie, który był dla mnie niesamowitą przygodą i niezwykłą możliwością poznania nowych ludzi, kultur oraz rozwijania się. Miałam przyjemność poznać uczestników projektu pochodzących z kilkunastu różnych krajów…

W tym roku w lutym miałam okazję uczestniczyć w projekcie „Interculturality is our reality” w Holandii, w Midwoldzie. Podróż po deszczowych Niderlandach rozpoczęłyśmy od zwiedzenia stolicy, następnie kierując się w stronę naszej urokliwej holenderskiej miejscowości zwiedziliśmy  sporą część północnego regionu tego państwa. Jestem wdzięczna za udział w tym projekcie, który był dla mnie niesamowitą przygodą i niezwykłą możliwością poznania nowych ludzi, kultur oraz rozwijania się. Miałam przyjemność poznać uczestników projektu pochodzących z kilkunastu różnych krajów. Każdy uczestnik przywiózł zupełnie inną paletę barw, dzięki czemu mogliśmy tak dobrze zgłębić temat projektu. To doświadczenie otworzyło moje oczy na różnorodność świata i przyniosło wiele inspiracji oraz cennych lekcji. Dzięki temu projektowi miałem okazję poszerzyć swoje horyzonty, zdobyć nowe perspektywy i lepiej zrozumieć siebie oraz innych. Podczas zajęć prowadziliśmy liczne warsztaty, debaty i wiele dyskusji na tematy takiej jak praca z młodzieżą w naszych miejscach zamieszkania, wiążące się z tym trudności i możliwości. Najlepiej będę wspominać wieczory kulturowe, podczas których każdy kraj miał okazję do zaprezentowania swoich elementów kulturowych, języka, kuchni czy muzyki. Jako “polish team” nie mogłyśmy nie przygotować naszego narodowego dania, jakim są pierogi. W chwilach czasu wolnego łapałyśmy promienie słońca, spacerując i podziwiając otaczającą nas architekturę i przyrodę, ze względu na budzącą się do życia wiosnę było to cudowne uczucie. Jestem wdzięczna za tę wyjątkową okazję do rozwoju osobistego i międzykulturowej wymiany, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Rozwijając się w otoczeniu różnorodnych kultur, otwieramy się na nowe spojrzenia i zyskujemy bogatszą perspektywę życiową, a także doświadczamy różnorodnych doznań. Bardzo chciałabym podziękować organizatorom szkolenia i wspaniałym dziewczynom, z którymi miałam okazję spędzić te cudowne chwile. Podczas szkolenia, ale zarówno przed nim, jak i po byłyśmy na bieżąco wspierane przez LEVEL UP, co na pewno ułatwiło uzyskanie wielu informacji na temat projektu.

Maja Siadek, 23 lata, Interculturality is our reality

Wręczenie certyfikatów w ramach projektu Interculturality is our reality

W czasie zajęć dyskutowaliśmy o problemach związanych z pracą z młodzieżą w naszych miejscach zamieszkania i próbowaliśmy wspólnie znaleźć ich rozwiązania. Natomiast podczas wieczorków kulturowych mieliśmy okazję nauczyć się narodowych tańców czy podstawowych zwrotów w obcych językach oraz spróbować lokalnych potraw….

W lutym wzięłam udział w projekcie „Interculturality is our reality”. W uroczej holenderskiej miejscowości Midwolda w pobliżu Groningen powitały nas pierwsze promienie wiosennego słońca, pierwsze krokusy, przebiśniegi oraz oczywiście tulipany. W myśl tematu przewodniego był to czas spędzony w międzynarodowym środowisku, a uczestnicy pochodzili z kilkunastu różnych krajów. Dzięki temu mogliśmy wiele się dowiedzieć o różnych kulturach, o podobieństwach i różnicach między nami oraz nawiązać międzynarodowe relacje. W czasie zajęć dyskutowaliśmy o problemach związanych z pracą z młodzieżą w naszych miejscach zamieszkania i próbowaliśmy wspólnie znaleźć ich rozwiązania. Natomiast podczas wieczorków kulturowych mieliśmy okazję nauczyć się narodowych tańców czy podstawowych zwrotów w obcych językach oraz spróbować lokalnych potraw. Bardzo miło wspominam polski wieczór, kiedy to wspólnie z dziewczynami z naszego polskiego zespołu zorganizowałyśmy dla wszystkich chętnych warsztaty z lepienia pierogów.  Wyjazd był dla mnie czasem odpoczynku, zapomnienia o codziennych troskach i nieustannego śmiechu. Z całą pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci.

Ola Jasiurska, 29 lat, Interculturality is our reality

Kolaż zdjęć-wspomnienia z mobilności INTERCULTURALITY IS OUR REALITY

Wraz z uczestnikami z różnych krajów wzięłam udział w wielu ciekawych zajęciach, dzięki wieczorom kulturowym poznałam smaki, historię i tradycje krajów…

W lutym miałam przyjemność brać udział w projekcie ,, Interculturality is our reality”. Założyłam plecak na plecy i ruszyłam przeżyć świetną przygodę, a po dojechaniu na
miejsce zachwyciło mnie urokliwe miejsce naszego projektu. Midwolda zachwyciła mnie nie tylko piękną holenderską architekturą, ale również naturą otaczającą nas dookoła. Od pierwszych zajęć na projekcie czuć było miłą atmosferę a mimo dzielącej nas odległości na co dzień poczuliśmy się jak rodzina. Wraz z uczestnikami z różnych krajów wzięłam udział w wielu ciekawych zajęciach, dzięki wieczorom kulturowym poznałam smaki, historię i tradycje krajów. W trakcie zajęć udało się nam wymienić informacjami na temat pracy z młodzieżą oraz poznać nowe rozwiązania. Bardzo miło wspominam również przygotowywanie i prowadzenie zajęć ,,escape room” dla grupy. Było to dla mnie nowe doświadczenie i pomogło mi pokonać bariery. Był to pracowity, ale i niezapomniany czas w cudownym gronie.

Chciałabym podziękować przede wszystkim Level UP za możliwość takiego wyjazdu i wsparcie przed, w trakcie i po projekcie, organizatorom oraz polskiemu zespołowi za wspomnienia, które zostaną ze mną na długo. Wróciłam z głową pełną pomysłów i bardzo zmotywowana do dalszej pracy z młodzieżą.

Olga Przeniesławska, 21 lat, Interculturality is our reality

Wieczorek międzykulturowy-Polska w ramach projektuINTERCULTURALITY IS OUR REALITY