Stress? No, thanks. Youth workers in balance, ready for youth challenges
Z projektem „Stress? No, thanks. Youth workers in balance, ready for youth challenges”, dążymy do poprawy uczestnictwa młodzieży, koncentrując się na poprawie zdrowia psychicznego i umiejętności osób pracujących z młodzieżą w różnych obszarach Europy po pogorszeniu spowodowanym przez covid-19. Im jesteśmy zdrowsi i im lepiej znamy samych siebie, tym lepiej rozumiemy i wspieramy młodych ludzi.
Numer referencyjny projektu
2023-1-ES02-KA153-YOU-000145776
Czas trwania projektu
01.06.2023 – 29.02.2024
Działania, które zostaną podjęte w projekcie:
- Badania: Przygotowanie informacji na podstawie swoich baz danych, statystykach i ostatnich dokumentach badawczych na temat zdrowia psychicznego i uczestnictwa młodzieży i osób pracujących z młodzieżą w każdym kraju… przed, w trakcie i po covid-19.
- Dobre praktyki: Wybór dobrej praktyki w zakresie zdrowia psychicznego/integralnego w historycznych/ważnych sytuacji, które mogły zmienić myśli, emocje i sposoby zachowania mieszkańców (stare i/lub aktualne wydarzenia).
- Spotkanie online z uczestnikami: Wyjaśnimy wszystkie dokumenty przygotowane do Planu Logistycznego, które uczestnicy otrzymają po spotkaniu i pierwszym dniu T.C. Porozmawiamy swojej organizacji związane z młodzieżą lub osobami pracującymi z młodzieżą.
- Wieczór międzykulturowy: Przygotowanie typowej piosenki/tańca/przedmiotu/degustacji z Twojego kraju/regionu, które mają zostać wyeksponowane podczas T.C. Badanie o wskazaniach do podróży, programie zajęć, bezpieczeństwie, zasadach, czasie wolnym…etc.
- Kontynuacja: Praktyczna sesja online z uczestnikami w celu przeglądu, przećwiczenia i przekazania informacji zwrotnych na temat narzędzi poznanych podczas kursu T.C.
- Upowszechnienie: Działanie online, w ramach którego każdy partner zaprosi 1 partnera lokalnego/regionalnego i 1 partnera krajowego, aby zapoznali się z wynikami projektu i przedstawili Stress? No, thanks Seal (Decalogue).
- Odbędzie się międzynarodowe szkolenie dla pracowników młodzieżowych i edukatorów w Marbelli w Hiszpanii.
Co robimy podczas projektu:
- Kontakt z naturą i praca na świeżym powietrzu będą fundamentalnym aspektem tego kursu, który wykorzysta konkretne techniki, takie jak Mindfulness, Joga, Metoda Amaranta, Biodanza, Teatr Uciśnionych, a także metodologie oparte na nauczaniu pozaformalnym.
- Kreowanie wydarzeń kulturalnych i praktyki języka, mających na celu promowanie tolerancji oraz umiejętności porozumiewania się w języku angielskim.
Do projektu zaangażowani są:
Gantalcalá Andalucía
Lider projektu, Hiszpania
Stowarzyszenie LEVEL UP
Partner projektu, Polska
Walk together
Partner projektu, Bułgaria
Hope For Children
Partner projektu, Cypr
Sytev
Partner projektu, Słowacja
Backheros
Partner projektu, Słowenia
Seiklejate Vennaskond
Partner projektu, Estonia
Alter Ego
Partner projektu, Grecja
CIFA
Partner projektu, Włochy
EFE
Partner projektu, Łotwa
Tavo Europe
Partner projektu, Litwa
Se Poate
Partner projektu, Rumunia
Projekt realizowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.