Stowarzyszenie Wędrującej Książki

Stowarzyszenie Wędrującej Książki to inicjatywa, która zrodziła się w głowach członków Stowarzyszenia LEVEL UP, podczas trwającej pandemii jako rozwiązanie dla osób uwielbiających książki. Założeniem jest połączenie ludzi, którzy będą wymieniali się książkami/komiksami, a przy okazji stworzenie lokalnej społeczności ze wspólnymi zainteresowaniami.

Obecna pandemia pokazała jak szybko może dopaść nas nuda, a domowa biblioteka świecić pustkami. Chcemy zapoczątkować wymianę książek w niecodziennej formie – zamiast tytułu i autora książki, wybór będzie opierał się na kilku szczegółach (inspirujący cytat i rodzaj książki), co sprawi, że doświadczenie może stać się świetną przygodą nie tylko dla bohatera wybranej książki.

Chcemy nadać książkom drugie życie, szerzyć ideę czytelnictwa i inspirować siebie nawzajem. Izolacja sprawiła, że oddalamy się od siebie, unikamy dużych grup i spędzamy dużo czasu w samotności. Poprzez taką wymianę można nawiązać ciekawe kontakty, rozszerzyć swoje horyzonty i podzielić się wspaniałą książką z innymi.

Chcemy, aby każda książka trafiła do jak największej liczby osób, co da możliwość do ciekawych dyskusji oraz wymiany poglądów. Książka przekazywana może być anonimowo (zostawiona w umówionym miejscu), przekazana podczas spaceru z psem czy w drodze do warzywniaka. Będzie to możliwość poznania sąsiada z bloku obok i zauważenia jak dużo nas łączy i że możemy być razem, pomimo tego, że dzielą nas ściany, maseczki i 2 metry dystansu społecznego. Wystaw książkę i znajdź tę, która Cię zainteresuje! Każda osoba dołączająca do grupy musi zapoznać się i przestrzegać regulaminu.

Odwiedź naszą grupę na Facebooku i przyłącz się do akcji.