Autor: Hanna Goska

   

Prezenty przynoszą wiele radości — niezależnie od tego czy to my je otrzymujemy. Szczególnie magiczne są same przygotowywania, niejednemu jednak szukanie idealnego podarunku spędza sen z powiek na wiele dni i nocy. Czasami najlepszym pomysłem będzie zrobienie czegoś własnoręcznie i od serca! Dziś przedstawiamy wam kilka sugestii prezentów, które można wykonać w prosty sposób — potrzebujecie jedynie paru przyborów, czasu oraz motywacji.
          Pierwszy z pomysłów nawiązuje do jednego z naszych poprzednich postów; a mianowicie, do scrapbookingu. Pora wykorzystać nabytą wiedzę i stworzyć spersonalizowaną kartkę! W ramach przypomnienia — potrzebujemy przede wszystkim nożyczki i klej, parę ozdóbek (takich jak taśmy, naklejki lub wspólne zdjęcia) oraz papier, który je utrzyma. Później wystarczy już tylko
puścić wodzę fantazji i przy okazji wpaść na życzenia dopasowane do obdarowywanej osoby. 😉 Taka kartka z pewnością będzie stanowiła długotrwałą ozdobę na półce — bo nie ukrywajmy, te kupne prędzej czy później lądują w szufladzie!
Te same materiały posłużą nam do wykonania karnecików z „nagrodami”. Oprócz przyborów, potrzebujemy paru pomysłów na drobne gesty do wypisania na biletach, które dana osoba będzie mogła wykorzystać. Dla wielu pomysł ten kojarzy się przede wszystkim z parami, my jednak wierzymy, że przyjaciele lub rodzina także ucieszą się z takiego podarunku — bo kto nie skorzystałby z „darmowego wyjścia do kawiarni (na wasz koszt!)” lub z „odrobienia pracy domowej”? Dla efektu spójności, bilety można potraktować dziurkaczem, a następnie przepleść przez utworzone dziurki kokardkę, która utrzyma prezent w rydzach… przynajmniej na jakiś czas.
Bazą do kolejnych dwóch pomysłów będzie opakowanie wykonane ze szkła. Może być to butelka, słoiczek lub pusty lampion — każdy z tych przedmiotów da się przerobić na prostą lampkę. Nie wymagamy od was w tym momencie żadnych skomplikowanych tudzież niebezpiecznych technik; do wystarczającego efektu potrzebujecie jedynie lampek LED-owych, które da się w środku upchnąć. 😉 W takowe można zaopatrzyć się tanio w sklepach pokroju Dealz, TEDi lub Primarka. Innym zastosowaniem szklanego opakowania jest schowanie w nim karteczek z wiadomościami —przykładowo powodami, dla których kogoś lubimy/kochamy. Pozostałe dekoracje (takie jak rysunki wykonane na szkle lub posypanie wnętrza brokatem) są już kwestią gustu. Kto wie, może uda wam się odtworzyć zaczarowaną różę z „Pięknej i Bestii”? 😉
Ostatni z dzisiejszych pomysłów jest najtrudniejszy do wykonania — przynajmniej dla osób, które nie mają doświadczenia z szyciem. 😉 Oczywiście chodzi o wykonanie pluszaka! Mowa tu o prostym maluchu, który umili przykładowemu solenizantowi dzień, pilnując go z półki na książki.
Wymagane są przede wszystkim delikatny w dotyku materiał (ilość zależna od wielkości przyszłego prezentu), nożyczki, igły i nici oraz guziczki; wszystko znajdziecie na spokojnie w okolicznym sklepie krawieckim lub w pasmanterii. Jeżeli nie macie pomysłu na wzór to z pomocą przychodzą Pinterest oraz Deviantart — to tam znajdziecie szablony tłumaczące jak krok po kroku uszyć danego pluszaka.
Własnoręczne prezenty nie zawsze wyglądają tak idealnie jak te ze sklepów, niewątpliwie jednak wywołają uśmiech na twarzy osoby, którą chcecie obdarować. 🙂 W końcu każda taka rzecz ma w sobie najważniejszy element — włożone w pracę serce.

Autor: Aleksandra Sokół